Polka Aleksandra Sadowská oslepla po tetování očí. Tatér, který zákrok provedl, vinu popírá

Polka Aleksandra Sadowská oslepla po tetování očí. Tatér, který zákrok provedl, vinu popírá Zdroj: Instagram.com @anoxi_cime

25letá Aleksandra Sadowská z polské Vratislavi se rozhodla k riskantnímu estetickému zákroku, nad kterým spousta lidí nechápavě kroutí hlavou. V touze napodobit svého idola, polského rapera Popeka, si nechala potetovat své oční bělmo na černo. V důsledku tohoto zákroku však na pravé oko oslepla a na levé oko pomalu ztrácí zrak.

Mladá Polka se chtěla podobat raperovi Popekovi i bájným elfům

Aleksandra Sadowská toužila po černém pohledu. K tomuto nápadu jí inspiroval nejen její oblíbený raper Popek, tato dívka se chtěla svým vzhledem přiblížit éterickým bájným postavám, jako jsou například elfové. V roce 2016 se proto rozhodla, že si potetuje své oční bělmo na černo. Jenže zákrok, který podstoupila v jednom z tetovacích varšavských salonů, však dopadl katastrofálně.

Aleksandra přestala vidět na pravé oko. Na levém oku má ještě zbytky zraku, o který bohužel pomalu přichází. Její ošetřující lékaři poukazují na to, že poškození zraku je v důsledku neodborného tetování nevratné.

Dívka podala na tatéra trestní oznámení

„Po tetování očního bělma mě začaly strašně bolet oči. Tatér Piotr mi řekl, že je to tak běžné, a doporučil mi, abych si vzala léky proti bolesti,“ popisuje Aleksandra, která na tatéra podala v roce 2019 trestní oznámení. S mužem, který se podílel na jejím oslepnutí, bude ze strany polských úřadů již brzy zahájen soudní proces.

Ukázalo se totiž, že tatér na Aleksandřino oční bělmo použil inkoust, který je určený pouze pro tetování na kůži a který by neměl vůbec přijít do styku s očima. Muži, který Aleksandře oči potetoval, v tuto chvíli hrozí až tři roky vězení. Právní zástupce Aleksandry Sadowské upozorňuje, že jeho klientce jde v tuto chvíli hlavně o to, aby tento tatér konečně přestal provozovat svoji praxi a aby svou neodborností neublížil také dalším lidem.

Tatér svou vinu stále popírá

Polské státní zastupitelství proti tatérovi vzneslo celkem dvě obvinění. Jde o neposkytnutí pomoci během estetického zákroku a bezprostředně po něm. A dále o velmi těžké ublížení na zdraví, které má formu trvalého postižení. Tento muž působící ve varšavském tetovacím salonu však svou vinu stále popírá.

„Máme důkazy o tom, že neměl odbornost na to provést jemný zákrok, jako je tetování očního bělma. Přesto se rozhodl, že tetování provede, což vyústilo ve velkou tragédii,“ konstatoval právní zástupce Aleksandry Sadowské.

Před samotným tetováním očního bělma si byla rizika vědoma také tato polská dívka. Jenže si nepřipouštěla, že by mohla oslepnout. „Samozřejmě jsem věděla, že jdu do rizika. Před tetováním jsem měla strach. Když jsem si ale o tomto zákroku četla na internetu, nikde nebyla o oslepnutí jediná zmínka,“ tvrdí Aleksandra.

Co myslíte, může si Aleksandra Sadowská svým bláznivým rozhodnutím nechat si potetovat oční bělmo sama, nebo je na vině právě její tatér? Napište nám svůj názor do komentářů.

Autor:
Publikováno: 3. 3. 2020 12:00 Nahlásit obsah