Nevěřil, že je koronavirus skutečný. Tony Green prozřel až poté, co uspořádal rodinnou oslavou, kvůli níž na covid-19 zemřeli dva jeho blízcí lidé

Nevěřil, že je koronavirus skutečný. Tony Green prozřel až poté, co uspořádal rodinnou oslavou, kvůli níž na covid-19 zemřeli dva jeho blízcí lidé Zdroj: Shutterstock.com

Stále se najde spousta lidí, kteří na koronavirus pohlíží velmi skepticky a mluví o něm jako o chřipce. Přesně jako Američan Tony Green, který měl za to, že koronavirus není skutečný. Svůj názor změnil až poté, co letos v červnu uspořádal rodinnou oslavu, na níž se všichni nakazili covidem. Bohužel dva členové jeho rodiny infekci podlehli.

Nejraději by vrátil čas

Kdyby mohl vrátit čas, udělá to. Jak uvádí portál CNN, Američan Tony Green si dodnes vyčítá, že letos v červnu trval na svém a uspořádal pro své nejbližší rodinnou seanci. Tohoto setkání, na kterém došlo ke hromadné nákaze koronavirem, se zúčastnil Tony, jeho partner a jejich rodiče. Těchto šest lidí následně covidem infikovalo dalších osm rodinných příslušníků.

“To setkání bylo můj nápad, zpětně si to vyčítám. Byli tam mí rodiče, já, můj partner a jeho rodiče. V té době jsme byli v Texasu zavření několik měsíců a guvernér tehdy prohlásil, že menší setkání jsou v pořádku. Myslel jsem si, že to nejhorší máme za sebou. V červnu konečně začalo léto, proto jsme si spolu chtěli všichni posedět. Bohužel, dopadlo to špatně. Netuším, kdo z nás přinesl koronavirus do domu, ale všichni jsme s ním odešli. Z tohoto místa se covid pak šířil dál,” popisuje ve svém vyznání pro Washington Post muž, který se svým partnerem žije v americkém Texasu. 

Na koronavirus zemřel tchán a tchánova maminka

Sám Tony Green musel být kvůli zhoršujícímu se průběhu nemoci hospitalizován, lékaři jej podle jeho slov zachránili před mozkovou příhodou. Takové štěstí ovšem neměl jeho 52letý tchán, který se s covidem taktéž dostal do nemocnice. I když se nejprve zdálo, že se jeho stav po šesti týdnech, které strávil na plicním ventilátoru, zlepšuje, bohužel boj o život prohrál. “Byl pryč, jako by ho svět pohltil. Na pohřbu mohl mít pouze deset lidí a já na tom seznamu nebyl,” dodává Tony Green.

Kromě jeho tchána bohužel v nemocnici zemřela na koronavirus také tchánova maminka, která již byla ve vyšším seniorském věku. Tato žena chytila koronavirus právě od svých nejbližších, kteří se zúčastnili rodinného večírku. Tony Green si smrt svých bližních velmi vyčítá a myslí si, že je to právě jeho vina.

Zdroj: Nydailynews.com

"Připadám si jako opilý řidič, který zabije svou rodinu"

“Jsem rád, že jsem naživu? Nevím. Nedokážu na to odpovědět. Tomuto viru nedokážu uniknout. Roztrhal celou naši rodinu. Říkám si, kolik lidí by onemocnělo, kdybych ten víkend nepořádal žádnou rodinnou sešlost? Jeden? Možná dva? Smutek přichází ve vlnách, ale stále cítím velkou vinu,” říká Tony Green. 

Tento muž, který dříve zpochybňoval existenci koronaviru, nyní na základě své smutné zkušenosti ostatním lidem radí, aby k rodinnému setkání přistupovali velmi opatrně. Pokud mohou, mají se ideálně potkat venku a s dostatečným odstupem.

“Připadám si jako opilý řidič, který zabije svou rodinu. Takový je to pocit. Bylo to neúmyslné, byla to moje rodina. Nesu za to plnou zodpovědnost,” myslí se zdrcený Američan.

Autor:
Publikováno: 29. 10. 2020 14:38 Nahlásit obsah