Byl mladý, zdravý a o koronaviru mluvil jako o chřipce. 29letý Brit je nyní na JIP a ostatní varuje, aby tuto nemoc nezlehčovali

Byl mladý, zdravý a o koronaviru mluvil jako o chřipce. 29letý Brit je nyní na JIP a ostatní varuje, aby tuto nemoc nezlehčovali Zdroj: Shutterstock.com

Spousta lidí stále považuje koronavirus za slabou chřipku, nebo dokonce za výmysl. 29letý Brit Chris Grailey však ostatní varuje, aby tuto nemoc začali brát konečně vážně. Byl mladý a zdravý, jenže když se nakazil koronavirem, skončil na jednotce intenzivní péče. Podle něj je na místě chovat se zodpovědněji a tuto nemoc nijak nezlehčovat.

Natočil video, ve kterém vyzývá veřejnost k zodpovědnosti

29letý Chris Grailey z britského města Ancoats si dlouhou dobu myslel, že koronavirus je pouhý výmysl. Bohužel poté, co se nakazil, začal tuto nemoc brát opravdu vážně. Podle britského listu Ladbible.com v současné době leží na jednotce intenzivní péče a má velký strach o své zdraví.

Aby se ostatní lidé začali chovat zodpovědněji, s pomocí zdravotního personálu natočil krátké video, které vyslal do online světa. V tomto videu vyzývá veřejnost, aby se začala chovat zodpovědněji a nepodceňovala nebezpečí covidu-19.

Zdroj: Manchestereveningnews.co.uk Myslel si, že je neporazitelný

Chris Grailey si až do září 2020 myslel, že je mladý, zdravý a neporazitelný. Vše změnila až dovolená ve Španělsku, kde se rozhodl nenosit roušku. Už během této dovolené si všiml, že s ním není něco v pořádku. Měl teplotu, velmi se potil a ztratil čich a chuť. Po návratu do Velké Británie se jeho stav ještě zhoršil.

“Zaplatil jsem vysokou cenu. Předtím jsem neměl žádné zdravotní problémy. Nechci, abyste někdo z vás udělal stejnou chybu jako já. Právě se nacházím na jednotce intenzivní péče a čekám, co bude dál. Může se to stát každému z vás, tak na sebe buďte prosím opatrní,” vzkazuje veřejnosti 29letý muž, kterému po příchodu do nemocnice lékaři diagnostikovali nejen nový koronavirus, ale také akutní zápal plic.

Apeluje na mladé lidi, aby nemoc nezlehčovali

Potom, co má za sebou, Chris Grailey přehodnotil svůj přístup k novému koronaviru. Zatímco dříve tuto nemoc zlehčoval, nyní varuje zvláště všechny mladé a zdravé lidi, aby nebezpečí covidu-19 rozhodně nezlehčovali.

“To, čím jsem si za poslední týden prošel, se rovnalo peklu. Jenom jsem ležel a byl jsem připravený, že to opravdu vzdám. Nemohl jsem dýchat, chodit ani se hýbat. Připadal jsem si jako zombie. Čtyři různá antibiotika, nonstop kyslík a v rukách víc děr nežli feťák. Říkám vám to proto, že jsem byl první, kdo veřejně tvrdil, že to všechno jsou jenom zbytečné blbosti, které nemáme řešit. Říkal jsem, že jsme mladí a že to nedostaneme, protože je to jenom obyčejná chřipka. Jenomže to, co právě zažívám, je opravdu skutečné,” mluví o koronaviru otevřeně 29letý muž.

Zdroj: Manchestereveningnews.co.uk “Neudělejte stejnou chybu jako já,” vzkazuje muž mladým lidem

“Takže až zase půjdete na večírek a budete si myslet, že jste neporazitelní, vzpomeňte si na to, že to příště můžete být i vy. Koronavirus může dostat kohokoliv. Já mám 29 let a dosud jsem neměl žádné zdravotní problémy. Je to vážné. Nebuďte hloupí. V životě jde rozhodně o víc. Váš život je příliš krátký na to, abyste riskovali své zdraví. Doufám, že lidé nebudou dělat stejné chyby jako já,” vzkazuje Chris Grailey ve videu všem mladým lidem.

Autor:
Publikováno: 3. 10. 2020 10:00 Nahlásit obsah