Recept na myslivecké knoflíky: Nejlepší vánoční cukroví s ořechy, jaké jste kdy ochutnali

Recept na myslivecké knoflíky: Nejlepší vánoční cukroví s ořechy, jaké jste kdy ochutnali Zdroj: Shutterstock

Přemýšlíte, jaké vánoční cukroví budete letos péct? Vyzkoušejte báječné myslivecké knoflíky, jejichž chuti se nic nevyrovná. Jedná se totiž o nejlepší vánoční cukroví s ořechy, jaké jste kdy jedli. Součástí mysliveckých knoflíků je linecké těsto a oříšková směs - této kombinaci se nic nevyrovná!

Myslivecké knoflíky: Jedno z nejoblíbenějších vánočních cukroví

Myslivecké knoflíky patří k jednomu z nejoblíbenějších vánočních cukroví. Nejen, že je na ně krásný pohled, ale také výborně chutnají. Myslivecké knoflíky se budou na svátečně prostřeném stole vyjímat na talíři spolu s vanilkovými rohlíčky, lineckým cukrovím, šlehačkovým cukrovím, išelskými dortíčky, ořechovými pracnami nebo nepečenými kokosovými kuličkami.

Linecké těsto do mysliveckých knoflíků

Základ mysliveckých knoflíků tvoří poctivé linecké těsto. Připravte si jej z těchto surovin:

  • 420 gramů hladké mouky
  • 280 gramů změklého másla
  • 140 gramů moučkového cukru
  • 2 kusy žloutků pokojové teploty

Jak na přípravu lineckého těsta do mysliveckých knoflíků? V míse smíchejte moučkový cukr a hladkou mouku. K této sypké směsi přidejte změklé máslo a žloutky pokojové teploty. Vypracujte hladké těsto, které zabalte do potravinářské fólie a nechte v lednici do druhého dne odpočinout. Jednotlivé ingredience se vám tak výborně propojí.

Zdroj: Shutterstock Ořechová náplň na myslivecké knoflíky

Na ořechovou hmotu, kterou úhledně navrstvíte na malá kolečka z lineckého těsta, budete potřebovat tyto ingredience:

  • 3 bílky
  • 200 gramů moučkového cukru
  • 200 gramů mletých vlašských ořechů
  • polovinu vlašského ořechu na ozdobení

Samotná příprava ořechové náplně na myslivecké knoflíky je velmi jednoduchou záležitostí. Z bílků ušlehejte tuhý sníh, do kterého pomalu přimíchejte mleté vlašské ořechy smíchané s moučkovým cukrem.

Návod na přípravu mysliveckých knoflíků

1. Linecké těsto rozválejte na pomoučeném vále na plát široký 4 milimetry. Z těsta vykrajujte pomocí vykrajovátka malá kolečka, která postupně skládejte na plech vyložený pečicím papírem.

2. Ořechovou hmotou naplňte cukrářské zdobítko, kterým postupně zdobte každé linecké kolečko. Navrch lineckého kolečka s ořechovou hmotou položte polovinu vlašského ořechu. 

3. Myslivecké knoflíky pečte v troubě rozehřáté na 170 stupňů Celsia zhruba 15 minut.

Co dělat, aby myslivecké knoflíky změkly

Nezměkly vám myslivecké knoflíky, i když jste je nechali odležet? Abyste docílili jejich změknutí, vyzkoušejte několik babských rad. Vezměte si papírovou krabici, vyložte ji papírovými ubrousky a vložte do ní myslivecké knoflíky. Toto vánoční cukroví uložené v papírové krabici, dejte na zastřešený balkon nebo terasu, kde vám krásně změkne.

Abyste podpořili změknutí mysliveckých knoflíků, můžete vyzkoušet i další ověřenou babskou radu. Vložte k nim do krabičky také kousky čerstvého jablka

Zdroj: Jenzeny.cz, Recepty všeho druhu | Facebook.com
Autor:
Publikováno: 2. 12. 2022 09:49 Nahlásit obsah