Trápí vás zažloutlé nehty na rukách? Na vině je i nekvalitní manikúra

Trápí vás zažloutlé nehty na rukách? Na vině je i nekvalitní manikúra Zdroj: Shutterstock.com

Zažila to snad každá z nás. Odlakujete si nehty a ejhle, objeví se nevzhledná žlutá barva. Říká se, že žluté nehty bývají důsledkem zdravotního problému. Ovšem nemusí to být ve všech případech pravda. Za nehty se žlutým podtónem může i nekvalitní manikúra, a to zejména lak na nehty. Jak tedy žlutým nehtům předejít a jak se jich případně zbavit?

Vypadají vaše nehty po odlakování nevzhledně? Navraťte jim život

Když se zamyslíte – jakým způsobem si lakujete nehty? Jestli tmavý lak nanášíte přímo na své nehty, přišla jste na jádro problému. Čím tmavší lak totiž použijete, tím více se vaše přirozené nehty zabarví (většinou dožluta) a ztratí lesk. Aby vaše přirozené nehty vypadaly po odlakování zase dokonale, zkuste jim navrátit život několika triky.

Zdroj: Shutterstock.com

Naučte se své nehty správně lakovat

Tmavé laky na nehty v pastelových tónech jsou trendem posledních let. Což o to, na nehtech vypadají velmi krásně. Když své nehty ovšem poté odlakujete, můžou vám zbýt oči pro pláč. Aby byly vaše nehty opět přirozeně krásné, musíte při každém dalším jejich lakování použít správný postup.

Je podstatné, abyste na své nehty nejprve nanesla speciální bezbarvý podkladový lak, který vaše nehty ochrání právě před zažloutnutím a také lámavostí. Až poté, co podkladový lak zaschne, aplikujte na své nehty v jedné či dvou vrstvách vybraný tmavý lak.

Zdroj: Shutterstock.com

Zbavte se žlutého zabarvení svých nehtů prostřednictvím těchto triků

Odlakovala jste si z nehtů tmavý lak a vaše přirozené nehty nevypadají vůbec vábně. Rozhodně se za ně ale nemusíte stydět, známe jednoduché triky, kterými své nehty dočistíte už během pár minut.

Trik 1: Vsaďte na směs z čerstvé citronové šťávy a soli

Ze soli a čerstvé citronové šťávy umíchejte hustší kašičku. Tuto směs si následně naneste na všechny své nehty, které pak vydrhněte měkkým zubním kartáčkem. Směs ze soli a citronové šťávy si se svých nehtů smyjte a nehty si na závěr hydratujte olivovým nebo kokosovým olejem.

Zdroj: Shutterstock.com

Trik 2: Použijte zubní pastu

Na všechny své zažloutlé nehty naneste zubní pastu a dočistěte je měkkým zubním kartáčkem. Následně pastu ze svých nehtů smyjte vodou a pak je hydratujte krémem nebo rostlinným olejem.

Trik 3: Nehty vám vybělí i peroxid vodíku

Namočte do peroxidu vodíku kosmetický vatový tampon. Tímto tamponkem si následně pečlivě očistěte všechny nehty. Nakonec je můžete ještě jemně dodrhnout měkkým zubním kartáčkem. Jelikož peroxid vodíku nehty lehce vysušuje, na závěr si je promažte kokosovým nebo olivovým olejem.

Autor:
Publikováno: 25. 4. 2019 12:50 Nahlásit obsah