Cuketové placky v troubě: Recept bez mouky a oleje, který je skvělý na léto

Cuketové placky v troubě: Recept bez mouky a oleje, který je skvělý na léto Zdroj: Shutterstock

Cuketové placky jsou rychlým, snadným a chutným jídlem, které vás v létě spolehlivě zasytí. Pochvalovat si budete zvláště cuketové placky v troubě, které jsou bez mouky a které připravíte bez oleje. Tento fit recept se rozhodně stane oblíbenou součástí vašeho letního jídelníčku. Jak na něj?

Cuketové placky v troubě: Nejlepší je recept se sýrem

Nedáte dopustit na recepty z cukety? Namísto tučných bramboráků smažených ve vrstvě oleje, letošní sezonu vyzkoušejte cuketové placky v troubě. Cuketu v tomto receptu můžete zkombinovat s dalšími zdravými ingrediencemi. Například s ovesnými vločkami, strouhanou mrkví, šunkou nebo sýrem.

Lehkým jídlem, na které v létě rozhodně nedáte dopustit, jsou cuketové placky se sýrem. Tento pokrm se peče v troubě a je bez přidané mouky, takže má oproti klasickým cuketovým bramborákům výrazně méně kalorií. Jak si můžete cuketové placky v troubě se sýrem připravit?

Zdroj: Shutterstock Cuketové placky v troubě se sýrem - základní suroviny

  • 1 mladá (menší) oloupaná cuketa
  • 1 vejce
  • 30 gramů strouhaného tvrdého sýru eidamu
  • 30 gramů strouhané mozzarelly
  • 1 až 2 prolisované stroužky česneku
  • sůl

Jak udělat cuketové placky v troubě? 

Cuketu nastrouhejte, osolte, nechte vykapat na cedníku a na závěr z ní vodu jemně vymačkejte rukama. Následně cuketu smíchejte s vejcem, strouhaným eidamem, strouhanou mozzarellou a prolisovaným česnekem. 

Zdroj: Shutterstock Vyložte plech pečicím papírem, na kterém tvořte z cuketové směsi menší placky. Cuketové placky se sýrem následně pečte v troubě předehřáté na 180 stupňů Celsia přibližně 20 minut. Zhruba v polovině pečení můžete placky otočit, a to v momentě, kdy se na jejich povrchu objeví kůrka.

Tipy, jak podávat cuketové placky se sýrem

Cuketové placky v troubě se sýrem jsou lehkým receptem, který představuje báječné jídlo na horké dny. Abyste si na nich ještě více pochutnali, podávejte je například se zakysanou smetanou nebo s cottage sýrem a nasekaným koprem.

Zdroj: Recepty všeho druhu | Facebook.com
Autor:
Publikováno: 12. 7. 2023 13:06 Nahlásit obsah