Kategorie Cuketa

Článek
I cukety mohou být jedovaté. Vyhýbejte se hořkým plodům, obsahují jed kukurbitacin
I cukety mohou být jedovaté. Vyhýbejte se hořkým plodům, obsahují jed kukurbitacin Cuketa je oblíbenou zeleninou, kterou si v létě dopřáváme po kilech. Ačkoliv vypadá nevinně, její plody mohou být jedovaté a ohrozit nás na životě. Tuto skutečnost vám dosvědčí Britka Danielle Baxterová, která se letos v červenci otrávila cuketou z vlastní zahrádky a musela být ošetřena na pohotovosti.
Článek
Pěstování cukety na záhoncích i v nádobách zvládne každý. Odměnou jsou svěží a chutné plody
Pěstování cukety na záhoncích i v nádobách zvládne každý. Odměnou jsou svěží a chutné plody Cuketa patří k nejoblíbenější zelenině, kterou můžete vidět na českých zahrádkách. Aby ne. Její pěstování je poměrně nenáročná záležitost. Svěží a chutné plody, které získáte, můžete následně zpracovat na tisíc způsobů. Nemáte-li zahrádku, nevadí. Cuketu můžete pěstovat i na terase či balkoně, a to v hlubokých květináčích nebo kýblech.
Článek
Už jste ochutnala cuketové palačinky? Je to netradiční způsob, jak zužitkovat úrodu cuket
Už jste ochutnala cuketové palačinky? Je to netradiční způsob, jak zužitkovat úrodu cuket Smažená cuketa, cuketové bramboráky nebo cuketová buchta. A stále dokola. Už vás nebaví vařit z cukety pořád ty stejné recepty? Jelikož se už zanedlouho budete opět těšit z cuketové úrody, z této oblíbené zeleniny si můžete připravit velmi netradiční recept. Co říkáte na cuketové palačinky?
Článek
MÁMOU STYLOVĚ: Cuketové brownies
MÁMOU STYLOVĚ: Cuketové brownies Mlsat čokoládu se dá i zdravě a bez výčitek. Dneska vám představím zdravý recept na čokoládové brownies s cuketou. Sama jsem byla překvapená, jak jsou lahodné. Bylo celkem těžké si nepřidávat stále dokola!
Článek
Neodolatelná lahůdka, to je křupavá cuketa s parmezánem
Neodolatelná lahůdka, to je křupavá cuketa s parmezánem Smažená cuketa obalovaná v parmazánovém těstíčku je vynikající kombinace, jenž poráží klasické chipsy na plné čáře. Měkká cuketa, křupavá lahodná krustička a vaše chuťové pohárky se nejen uspokojí, ale bezpochyby i rozmazlí. Vše zvládnete za pouhých dvacet minut.
Článek
Pikantní čatní z cuket
Pikantní čatní z cuket Cuketa se dá skutečně připravit na sto způsobů. Na sladko i na slano, jako hlavní chod i jako příloha. Posledně jsme vám přinesli skvělé cuketové bramboráčky, tentokrát vyzkoušejte pikantní cuketové čatní. Skvěle se hodí ke všem druhům mas, ale také jako delikátní pomazánka k pečivu.
Článek
Výtečné cuketové bramboráky
Výtečné cuketové bramboráky Cuketa je nenáročná na pěstování a je velmi zdravá. Obsahuje totiž spoustu látek potřebných pro náš organismus. Existuje řada receptů na jejich úpravu a vybere si snad každý labužník. I já vkládám můj oblíbený.
Článek
Grilovaná cuketa s pečenými brambory
Grilovaná cuketa s pečenými brambory Potřebujete rychlou levnou večeři, po které se jen zapráší? Cuketa se dá prý připravit na milión způsobů. Mě ale uchvátil tento.