Cuketové placičky s ovesnými vločkami na plech podle Lucie Borhyové. Tento zdravý, rychlý a chutný recept stojí za vyzkoušení

Cuketové placičky s ovesnými vločkami na plech podle Lucie Borhyové. Tento zdravý, rychlý a chutný recept stojí za vyzkoušení Zdroj: Shutterstock

Receptů na cuketové placičky existuje celá řada. Tuto sezonní pochoutku si můžete připravit se sýrem, mrkví, slaninou nebo kuřecím masem. Už jste ale někdy zkoušeli udělat cuketové placičky s ovesnými vločkami na plech? Tento zdravý, rychlý a chutný recept na svém Instagramu představila moderátorka Lucie Borhyové. A rozhodně stojí za vyzkoušení!

Co s úrodou cuket? Vyzkoušejte recept na cuketové placičky podle Lucie Borhyové

“Rychle a zdravě, to je moje. Tentokrát recept na cuketové placičky,” napsala na svém instagramovém účtu Lucie Borhyová. Krásná moderátorka TV Nova nezapomněla připsat základní ingredience a k receptu na cuketové placičky s ovesnými vločkami na plech připojila také videonávod. Jak si tedy tento zdravý, rychlý a chutný recept připravit?

Ingredience na cuketové placičky s ovesnými vločkami podle Lucie Borhyové

  • 1 větší cuketa
  • 1 celé vejce
  • 1 hrnek ovesných vloček
  • 1 stroužek česneku
  • sůl, pepř a další koření podle chuti

Příprava cuketových placiček s ovesnými vločkami pečenými v troubě

1. Cuketu nastrouhejte nahrubo a přidejte k ní všechny zbývající ingredience. Vznikne vám základní těsto na cuketové placičky.

2. Vyložte plech pečicím papírem a pomocí lžičky na něm tvarujte z cuketového těsta středně velké placičky.

3. Cuketové placičky s ovesnými vločkami pečte dozlatova v troubě předehřáté na 180 stupňů Celsia. Následně je můžete ihned podávat. Skvěle chutnají třeba se zakysanou smetanou.

Zdroj: Instagram.com/lucie_borhyova
Autor:
Publikováno: 26. 9. 2022 10:10 Nahlásit obsah