Co dělat a nedělat o úplňku: Odložte operace, nepodepisujte smlouvy a neotvírejte staré spory

Co dělat a nedělat o úplňku: Odložte operace, nepodepisujte smlouvy a neotvírejte staré spory Zdroj: Shutterstock.com

Měsíc v úplňku fascinoval lidstvo už od pradávna. Naši předkové přiřazovali plné luně magické schopnosti. I v dnešní době bychom však měli vědět, co v době úplňku dělat a čemu se vyhnout. Na co si tedy dát pozor?

Jednotlivé fáze Měsíce mají dopad nejen na počasí. Už naši předkové si všimli toho, že Měsíc ovlivňuje také naše fyzické a psychické zdraví. Proto bychom měli vědět, co o úplňku dělat a čeho se naopak vyvarovat, abychom si zbytečně neuškodili.

Běžte dříve spát a neponocujte

Většina lidí se shoduje na tom, že jim úplněk neblaze ovlivňuje spánek. Někteří z nich trpí během úplňku nespavostí nebo mají noční můry. Zkuste si proto v této fázi měsíce naordinovat co nejkvalitnější spánek. Rozhodně neponocujte a snažte se do postele ulehnout co nejdřív. Pro celkové zklidnění si ještě před spánkem napusťte horkou vanu provoněnou levandulí nebo si dopřejte meditační cvičení.

Na den úplňku si neplánuje žádné operace nebo jiné lékařské zákroky

Na den při plné luni byste si rozhodně neměli plánovat operace. Během úplňku byste neměli podstupovat ani další lékařské zákroky. Vychází-li váš chirurgický zákrok právě na dobu úplňku, raději si jeho termín změňte.

Zdroj: Shutterstock.com Z jakého důvodu? Lidské tělo je za úplňku citlivější a vnímá bolest intenzivněji nežli v ostatních fázích měsíce. V tento den vzrůstá i riziko zdravotních komplikací a také vyšší krvácivosti ran. Operaci si raději plánujte na dobu novoluní, během níž se lidský organismus lépe regeneruje.

Snažte se potlačit úzkosti a deprese

Úplněk má u citlivějších jedinců negativní dopad na jejich psychický stav. Jestli mezi ně patříte a míváte v tomto období sklony k úzkostem a depresím, vyrazte proti nim do boje. V den úplňku se snažte nestresovat a dělejte pouze věci, které máte rádi. Vyrazte na nákup, začtěte se do knížky, pusťte si svůj oblíbený film, a hlavně relaxujte a odpočívejte. Není také od věci, když si pustíte meditační hudbu a při ní si zacvičíte jógu, která vám v hlavě utřídí myšlenky.

Zaměřte se na očistu těla

Den, na který úplněk spadá, je ideální k celkové očistě těla. Naordinujete si proto odlehčenou stravu. Rovnou si také můžete dopřát jednodenní půst, v rámci kterého budete pouze pít vodu případně doplněnou o zeleninové šťávy.

Zdroj: Shutterstock.com Dopřejte oddech pleti a vlasům

Během úplňku by měla odpočívat také vaše pokožka i vlasy. Dopřejte jim pouze základní péči, jakékoliv výraznější kosmetické zákroky odsuňte na později. O úplňku proto zapomeňte na stříhání vlasů, epilaci či depilaci.

Nepodepisujte žádné smlouvy

Na co byste si měli dát při plné luně rozhodně pozor? Zapomeňte na podpis jakékoliv smlouvy. Pověra říká, že byste si mohli zadělat na problém. S podpisem počkejte až po úplňku, kdy bude vaše mysl čistší a vyrovnanější.

Neotevírejte staré sporty

Doba úplňku je zvlášť pro ty citlivější z nás emočně vypjatým obdobím, které má zvýšené nároky na psychiku. Proto byste v tento den neměli otevírat staré spory. Jejich řešení nechte raději na jindy.

Autor:
Publikováno: 5. 6. 2020 14:36 Nahlásit obsah