Kategorie Úplněk

Článek
Březnový úplněk 2023 ve znamení Panny: Jak ovlivní jednotlivá znamení zvěrokruhu?
Březnový úplněk 2023 ve znamení Panny: Jak ovlivní jednotlivá znamení zvěrokruhu? V úterý 7. března 2023 přesně v 13:40 nastane březnový úplněk. Jelikož se tento úplněk nachází ve znamení Panny, toto umístění nám umožní hledat srozumitelnost a řád. Jakým způsobem vůbec březnový úplněk 2023 ovlivní jednotlivá znamení zvěrokruhu?
Článek
Květnový superúplněk ve středu 26. května nabídne velkou podívanou. Měsíc dostane načervenalou barvu
Květnový superúplněk ve středu 26. května nabídne velkou podívanou. Měsíc dostane načervenalou barvu Ve středu 26. května v 13 hodin a 15 minut dojde na hvězdné obloze k jedinečnému úkazu. Proběhne květnový superúplněk, který bude pod nadvládou ohnivého Střelce. Energie tohoto úplňku bude velmi silná a můžeme ji pociťovat brzy před tím, než k němu dojde. Čím bude tento superúplněk výjimečný?
Článek
Modrý Měsíc uvidíme i v Česku. Tento vzácný bude viditelný v noci z 31. října na 1. listopadu 2020
Modrý Měsíc uvidíme i v Česku. Tento vzácný bude viditelný v noci z 31. října na 1. listopadu 2020 Modrý úplněk neboli Modrý Měsíc je poměrně vzácným jevem, který bude v průběhu 21. století ke spatření na noční obloze pouze zhruba 40krát. Modrý Měsíc můžeme pozorovat v noci z 31. října na 1. listopadu 2020, ale paradoxně nebude svítit modře. Proč se mu tedy tak říká?
Článek
Co dělat a nedělat o úplňku: Odložte operace, nepodepisujte smlouvy a neotvírejte staré spory
Co dělat a nedělat o úplňku: Odložte operace, nepodepisujte smlouvy a neotvírejte staré spory Měsíc v úplňku fascinoval lidstvo už od pradávna. Naši předkové přiřazovali plné luně magické schopnosti. I v dnešní době bychom však měli vědět, co v době úplňku dělat a čemu se vyhnout. Na co si tedy dát pozor?