Proč někteří lidé nosí červenou šňůrku na levé ruce? Má to hlubší význam

Proč někteří lidé nosí červenou šňůrku na levé ruce? Má to hlubší význam Zdroj: Shutterstock

Víte, proč někteří lidé nosí červený provázek na levém zápěstí? Rozhodně nejde o módní výstřelek. Tento červený náramek má mnohem hlubší význam, protože jeho podstata vychází z prastarého mystického židovského učení - kabaly. Před čím vším vás tedy může tato červená šňůrka, kterou si uvážete na levé ruce, ochránit?

Šílenství po červených šňůrkách odstartovala Madonna

Před několika lety se s červenou šňůrkou na levém zápěstí začala pravidelně ukazovat zpěvačka Madonna. Všichni si tehdy lámali hlavu, o co jde. Právě tato zpěvačka odstartovala doslova „šílenství“ po červených šňůrkách, které začali nosit celebrity i běžní lidé. Jenže červené  náramky na levých zápěstích tu byly už dávno před Madonnou, neboť už dříve lidé věřili v jejich zázračnou moc.  

Zdroj: Shutterstock

Proč nosit červený náramek na levé ruce

Uvázání červené šňůrky na levé ruce má svůj význam. Prastaré mystické židovské učení kabala říká, že právě do levé strany našeho těla proniká negativní energie okolního světa. O levé ruce se tedy mluví v tom smyslu, že jde o „ruku příjemce“.

Právě červený náramek na levé ruce má blokovat všechnu negativní energii a karmu, která se na nás hrne zvenčí. Pokud tedy věříte v moc červené šňůrky, může to být pro vás takový talisman, který vás bude chránit před zlem, závistí a další negativní energií, která by k vám mohla proniknout od lidí kolem vás.

Víte, že? Někteří lidé nosí červenou nit i na pravé ruce. V tom případě „neodhání zlé duchy“, dle zákona kabaly si spíš chtějí přilákat bohatství, úspěch a duševní pohodu.

Červená barva a její význam

Proč musí mít vlněná nitka, provázek nebo náramek zrovna červenou barvu? Červená je energií Slunce a života. Kromě toho, že vás ochrání před okolní negativní energií a karmou, tomu, kdo ji nosí na levé ruce, dokáže prý zahnat černé myšlenky a ochránit jeho samotného před sklony k nedobrému chování (závisti, negativním myšlenkám aj.).

Zdroj: Shutterstock Jelikož původ tohoto zvyku najdeme v Jeruzalému, červené niti se říká také Jeruzalémská nit nebo kabbalah náramek. V těchto končinách bylo už za dávných dob mezi vyznavači kabaly zvykem, že se narozenému dítěti vázal na ruku právě červený náramek, který jej měl ochránit před vším špatným zvenčí.

Autor:
Publikováno: 22. 10. 2021 15:54 Nahlásit obsah