Američanka rodila kvůli koronaviru v uměle navozeném kómatu. Se svým miminkem se setkala až 12 dní po porodu

Američanka rodila kvůli koronaviru v uměle navozeném kómatu. Se svým miminkem se setkala až 12 dní po porodu Zdroj: Newsday.com

V americkém městě Bay Shore se v dubnu odehrál velmi dojemný příběh. V místní nemocnici byla 2. dubna kvůli těžkému průběhu COVID-19 hospitalizována 36letá Yanira Sorianová. Jelikož se nacházela ve 34. týdnu těhotenství, lékaři ji uvedli do umělého kómatu a provedli u ní nouzový porod císařským řezem. Se synkem se poprvé viděla až 12 dnů po porodu.

Těhotná žena měla strach, že zemře na koronavirus

O tom, čím si prošla 36letá Američanka Yanira Sorianová, můžeme mluvit jako o zázraku. Jak uvádí americký internetový portál Pix 11, tato žena se bohužel ve třetím trimestru těhotenství nakazila novým koronavirem. Onemocnění u ní mělo závažný průběh a vyústilo až v těžký zápal plic. 

Když Yaniru Sorianovou lékaři 2. dubna přijímali do nemocnice Southside ve městě Bay Shore na Long Islandu (stát New York), obávali se nejhoršího. Jelikož se tato žena nacházela ve 34. týdnu těhotenství, rozhodli se, že zachrání život alespoň jejímu nenarozenému dítěti. Jakmile byla Yanira přijata do nemocnice, zdravotníci ji připojili na umělou ventilaci a rozhodli se, že v jejím případě naplánují nouzový porod císařským řezem.

„Viděla jsem jí na očích, že je velmi vyděšená, bylo to strašné,“ uvedla vedoucí novorozeneckého oddělení Gina Murzová. „Yanira mě prosila, ať jí slíbím, že její miminko zachráníme. Sama si myslela, že zemře. Jediná věc, která ji držela naživu, byly modlitby za její nenarozené dítě,“ dodala ošetřující zdravotní sestra Ebony Marhallová.

Zdroj: Newsday.com Yanira Sorianová byla 11 dnů ve stavu lékařsky navozeného kómatu

Těhotné ženy bývají při císařském řezu obvykle při vědomí. Tentokrát se ale porodníci v nemocnici Bay Shore rozhodli, že Yaniru Sorianovou vzhledem k jejímu závažnému zdravotnímu stavu uspí. „Měli jsme velký strach, že tato maminka zemře a že dítě, které se narodí, nikdy nepozná svou matku,“ přiznal se Yaniryn ošetřující porodník doktor Benjamin Schwartz.

Druhý den po svém příchodu do nemocnice, tedy 3. dubna, Yanira Sorianová porodila císařským řezem chlapečka Waltera. Svého synka však nespatřila. I po porodu zůstávala blízko smrti, izolovaná od ostatních. Jedenáct dnů byla připojená k plicnímu ventilátoru, a to ve stavu lékařsky navozeného kómatu.

Konečně si pochovala svého 12denního chlapečka

Yanira Sorianová se však naštěstí probrala k vědomí a vzhledem k jejímu stále se zlepšujícímu zdravotnímu stavu ji lékaři v pondělí 13. dubna odpojili od přístrojů. Ve středu 15. dubna mohla z nemocnice konečně odejít domů. Když ji lékařský personál odvážel na invalidním vozíku, na chodbě nemocnice se potkala s manželem, který držel v náručí jejich dvanáctidenního chlapečka Waltera. Maminka Yanira si tak mohla svého synka konečně poprvé prohlédnout a pochovat, a to za bouřlivého potlesku přihlížejících.

„Dělám svou práci dvacet let a nikdy jsem nic takového nezažila. Cítím, že to, co děláme, stojí za to,“ popsala své pocity vedoucí novorozeneckého oddělení Gina Murzová.

Novopečená maminka, která se úspěšně poprala s novým koronavirem, odcházela z nemocnice Southside za potlesku zdravotníků. Jak její dojemné setkání se synkem Walterem probíhalo, si můžete prohlédnout také na následujícím videu.

Autor:
Publikováno: 4. 5. 2020 11:41 Nahlásit obsah