Ikonický svetr Diany se vrací do obchodů. Princezna model s bílými ovcemi a jednou černou nosila v 80. letech

Ikonický svetr Diany se vrací do obchodů. Princezna model s bílými ovcemi a jednou černou nosila v 80. letech Zdroj: Rowing Blazers

Britská princezna Diana se za svého života stala módní ikonou. Její odkaz nejen na poli módy trvá i do dnešní doby. Že měla Diana neuvěřitelný vkus, si uvědomují i současné oděvní značky. Díky tomu si tak můžete koupit stylový kousek, který je inspirován princezniným ikonickým červeným svetrem s bílými ovcemi a jednou černou.

Ačkoliv Diana Frances Spencer tento svět opustila již v roce 1997, stále je její odkaz velmi živý. Lidé z celého světa si připomínají její intenzivní charitativní činnost, postoj k práci, k životu i k ostatním lidem. Všichni se zároveň shodují, že princezna měla také neuvěřitelný cit pro módu.

Zdroj: Sun.co.uk A právě Dianiným vkusem se i v současné době inspiruje spousta světových návrhářů. Jak sdělil britský portál The Sun, do prodeje jde aktuálně kousek, který se inspiroval princezniným kultovním červeným svetrem, který má na sobě potisk bílých oveček a jedné ovečky černé.

Zdroj: Sun.co.uk Tento svetr se díky tomu, co chtěl svým vzhledem říct, stal známým prakticky po celém světě. Princezna Diana jej nosila zejména v roce 1981, kdy byla zasnoubená se svým pozdějším manželem, britským princem Charlesem. Tento svetr je nyní vystavený v britském muzeu V&A, jeho kopii si však můžete obléct i vy. 

Zdroj: Sun.co.uk Podobnému svetru aktuálně vdechla život britská oděvní společnost Rowing Blazer. Nejde ovšem o levnou záležitost. Pokud si budete chtít červený svetr s bílými ovcemi a jednou černou ovcí koupit, zaplatíte za něj 185,99 liber. To dělá v přepočtu asi 5600 korun. 

“Myslím, že teď ve vzduchu převládá spousta nostalgie. Lidé mají znovu velký zájem hlavně o Dianin styl,” podotkl kreativní ředitel společnosti Rowing Blazers Jack Carlson.

Autor:
Publikováno: 22. 10. 2020 13:00 Nahlásit obsah