Spočítáte, kolik je na obrázku trojúhelníků? Zapeklitá hádanka mate celý internet

Spočítáte, kolik je na obrázku trojúhelníků? Zapeklitá hádanka mate celý internet Zdroj: Shutterstock.com

Sociálními sítěmi se šíří obrázek trojúhelníku, který v současné době nedá spát spoustě lidem. V trojúhelníku je různými směry nakresleno několik čar, které jej dělí na několik částí. Následující otázka pak zní, kolik trojúhelníků vidíte ve skutečnosti. Dokážete to spočítat?

Matematika je oborem, který není spoustě z nás rozhodně při chuti. Ovšem ať už jste měli ve škole z matiky jedničku, dvojku či trojku, jistě budete souhlasit s tím, že tento obor v životě využijete. A to i při řešení následující hádanky, kterou na Twitteru zveřejnil novinář Jitesh Pillai.

Zadání úkolu je na první pohled velmi snadné. Otázka totiž zní následovně: Kolik trojúhelníků vidíte na obrázku?

Zdroj: Twitter.com | Jitesh Pillai Jde o jasně zadaný úkol, na který existuje jediná správná odpověď. Ovšem nenechte se mýlit, odpovědi lidí na sociálních sítích se velmi rozcházejí. Někdo odhaduje 10, jiný 11 a někdo 12 nebo 13. Prozraďte nám, kolik trojúhelníků vidíte vy?

Aby byl konec rozporům, Jitesh Pillai následně na Twitteru zveřejnil také řešení tohoto zapeklitého úkolu. Na obrázku je přesně 18 trojúhelníků. Zde je důkaz:

Zdroj: Twitter.com | Jitesh Pillai Prozraďte nám do komentářů, zda jste napočítali správný počet trojúhelníků. Anebo vás tento úkol zaskočil?

Autor:
Publikováno: 6. 5. 2020 14:20 Nahlásit obsah