Zemřela další hvězda seriálu To je vražda, napsala. Herec Ron Masak odešel do nebe pouhých 9 dnů po Angele Lansburyové

Zemřela další hvězda seriálu To je vražda, napsala. Herec Ron Masak odešel do nebe pouhých 9 dnů po Angele Lansburyové Zdroj: Profimedia

Fanoušky detektivního seriálu To je vražda, napsala, zasáhla další smutná zpráva. Devět dnů po smrti herečky Angely Lansburyové zemřel její seriálový parťák Ron Masak, který v To je vražda, napsala ztvárnil postavu šerifa Morta Metzgera. Ron Masak odešel do nebe ve čtvrtek 20. října 2022 ve věku 86 let.

Americký herec Ron Masak zemřel v 86 letech přirozenou smrtí v nemocnici Thousand Oaks v americké Kalifornii. O jeho skonu informovala na sociálních sítích jeho dcera. “S těžkým a zlomených srdcem vám musím oznámit, že 20. 10. 2022 odešel náš otec Ron Masak ve věku 86 let. Zemřel obklopen svými nejbližšími, svou ženou a svými šesti dětmi. Dotkl se tolika životů a bude nám velmi chybět,” stálo v prohlášení o hercovy smrti.

Ron Masak se celosvětově proslavil díky roli šerifa Morta Metzgera v seriálu To je vražda, napsala. Tuto roli poprvé ztvárnil v roce 1985, objevil se celkem ve 40 epizodách seriálu, a to až do konce jeho natáčení v roce 1996.

V seriálu To je vražda, napsala mezi sebou měli šerif Mort Metzger a spisovatelka a amatérská detektivka Jessika Fletcherová velmi dobré vztahy. Šerif Jessice často pomáhal při řešení zapeklitých detektivních případů a zároveň byl její velmi dobrý přítel. Paradoxně herec Ron Masak zemřel pouhých devět dnů po smrti své herecké kolegyně Angely Lansburyové, která v To je vražda, napsala hrála právě Jessiku Fletcherovou. 

Zdroj: Shutterstock Ron Masak se narodil 1. července 1936 v Chicagu v americkém státě Illinois. Od 60. let 20. století začal získávat role v televizních seriálech a ve filmech.

Zvrat v jeho herecké kariéře nastal právě v roce 1985, kdy dostal roli šerifa Morta Metzgera v seriálu To je vražda, napsala. Herec Ron Masak, který zemřel v 86 letech, po sobě zanechal manželku Kay Kneblesovou, 6 dětí a 10 vnoučat.

Zdroj: Deadline.com, People.com

Autor:
Publikováno: 24. 10. 2022 09:20 Nahlásit obsah