O malého brášku s leukémií se s láskou stará jeho starší sestra: Rakovina je spojila v nerozlučitelnou dvojku

O malého brášku s leukémií se s láskou stará jeho starší sestra: Rakovina je spojila v nerozlučitelnou dvojku Zdroj: Facebook.com | Beckett Strong

Rakovina je zákeřná nemoc, se kterou po celém světě bojují miliony lidí. Snad největší bolestí pro rodiče je, když rakovinou onemocní jejich dítě. K častým nádorovým onemocněním malých dětí patří akutní lymfoblastická leukémie, kterou onemocněl i Beckett Burge. O tohoto malého bojovníka se skoro dva roky neuvěřitelně stará jeho starší setra.

Akutní lymfoblastická leukémie: Nejčastější nádorové onemocnění malých dětí

Když dvouletému Beckettu Burgeovi z amerického Texasu lékaři v dubnu roku 2018 diagnostikovali akutní lymfoblastickou leukémii, bylo to pro jeho rodiče jako zásah z čistého nebe. A nejen pro ně. Ale také pro Beckettovu o 15 měsíců starší sestřičku Aubrey, která nechápala, co se s jejím kdysi živým a usměvavým bráškou děje.

Zdroj: Facebook.com | Beckett Strong Ihned po diagnóze si museli Burgeovi projít celým smutným kolotočem. Malého Becketta čekala velmi náročná léčba, většinu času trávil po nemocnicích, kde podstupoval chemoterapie a krevní transfuze. Celá rodina Burgeova se snažila v těchto těžkých chvílích stát při sobě a malého chlapce v boji proti zákeřné nemoci podporovala, jak nejvíc mohla.

Rakovina dítěte ovlivní chod celé rodiny

I sama rodina Burgeových však potřebovala od svého okolí psychickou podporu. Beckettova maminka Kaitlin proto na Facebooku založila stránku Beckett Strong, kde pravidelně píše, jak se jejímu synovi daří. Začátkem letošního září na této sociální síti zveřejnila fotku, která intenzivně zasáhla desetitisíce lidí.

Zdroj: Facebook.com | Beckett Strong Na fotografii vidíte malého Becketta, který se sklání nad toaletní mísou. Jeho sestra jej utěšuje, protože ví, že její bráška se necítí vůbec dobře. „Jednou z věcí, kterou vám nikdo o rakovině dítěte neřekne, je, že postihuje celou rodinu. Vždy se dozvíte jenom o lékařských nebo finančních problémech, ale o tom, jak rakovina ovlivní chod rodiny nemocného dítěte se často mlčí,“ napsala Beckettova máma ke smutné fotografii svých dětí.

Beckettova sestřička nerozuměla tomu, co se děje

Když malé dítě onemocní rakovinou, znamená to bohužel boj nejen pro něj, ale i pro jeho nejbližší. „Mezi mými dětmi je rozdíl 15 měsíců. Chodili spolu do školky, hráli se spolu a teď spolu často pobývají ve studené nemocnici. Má dcera musela být svědkem toho, jak sanitka odváží jejího brášku na JIPku. Viděla lékaře, jak zápasí o jeho život, zatímco on bezmocně leží na lůžku,“ popsala dále Kaitlin.

Zdroj: Facebook.com | Beckett Strong Když se Beckett vrátil z nemocnice, jeho sestřička jej sledovala, jak se snaží chodit a hrát. Nebyl to už ten živý chlapec plný energie, kterého znala. Proměnil se v tichého, unaveného a nemocného brášku, který si ani nechtěl hrát. „Aubrey nerozuměla tomu, co se děje. Nevěděla, proč její bráška musí absolvovat terapie. A vůbec nechápala, proč Beckett nemusí chodit do školy, zatímco ona ano,“ uvedla maminka malých dětí.

Sourozenci by měli být soudržní

Kaitlin dále vysvětlila, proč Beckettovu starší sestřičku pravidelně brávala za jejím bráškou do nemocnice a proč se ji nesnaží držet od nemocného Becketta ani doma. „Sourozenci by měli být soudržní. Neměli bychom je izolovat od nemocných nejbližších, které mají rádi. Aubrey to skvěle pochopila, protože když Beckett onemocněl, trávila s ním spoustu času v koupelně. Stojí stále při něm a podporuje jej za každé situace. Moje děti si jsou stále bližší,“ řekla Kaitlin.

Zdroj: Facebook.com | Beckett Strong V současnosti má Beckett čtyři roky a jeho boj s leukémií bohužel stále nekončí. Podle vyhlídek lékařů má před sebou ještě dva roky chemoterapie. Doufejme, že jeho boj dopadne úspěšně. Budou ho přeci jenom podporovat nejen jeho rodiče, ale také jeho pětiletá sestřička Aubrey.

Autor:
Publikováno: 16. 9. 2019 10:25 Nahlásit obsah