Tato psychologická fakta vám usnadní život: Pochopíte sebe i svět kolem vás

Tato psychologická fakta vám usnadní život: Pochopíte sebe i svět kolem vás Zdroj: Shutterstock

Každým rokem vyjdou v odborných časopisech miliony vědeckých článků, které se věnují psychologii. Najdou se mezi nimi velmi zajímavé poznatky, které využijete ve svém každodenním životě i vy. Následující překvapivá psychologická zjištění vám zlepší vztahy s ostatními lidmi a pomůžou vám žít plnohodnotnější život.

Vysvětlujete něco svému partnerovi? Myslete na to, že muži poslouchají své ženy jenom 6 minut

Možná, že už jste si toho všimla i vy: Muži mají selektivní sluch a svým partnerkám dokážou naslouchat pouhých 6 minut. Potom se takzvaně vypínají. Když muži mluví se svými kamarády, tento čas se prodlužuje na 15 minut. Takže rozhodně neobviňujte svého partnera z nedostatku pozornosti, nemůže za to, protože je tak naprogramován!

Zdroj: Shutterstock

Lidé nejčastěji vracejí ztracené peněženky, pokud v nich najdou fotku miminka

Stalo se vám někdy, že jste ztratili peněženku? Jestli to dopadlo tak, že se vám nevrátila vůbec nebo bez původního obsahu, máme pro vás fígl, na který přišli psychologové z britského Edinburgu.

Tito vědci rozmístili 240 testovacích peněženek v různých ulicích města a čekali, zda se jim peněženky vrátí. V 88 procentech případů jim poctiví nálezci vrátili peněženky, které obsahovaly fotku miminka. Lidé také častěji vraceli peněženky, ve kterých byla přiložená fotka domácího chlupatého mazlíčka, šťastné rodiny nebo postaršího páru.

Z toho vyplývá, že i vy byste měli začít přemýšlet nad fotkou, kterou si do peněženky vložíte. Pokud peněženku náhodou někdy ztratíte, právě fotka miminka bude 88procentní zárukou toho, že se vám vrátí zpátky.

Jak ženy pohlížejí na muže? Mužské sebevědomí je pro ně důležitější než jejich vzhled

Jak podle žen vypadá atraktivní muž? Je sebevědomý a věří v to, co dělá. Jeho vzhled je u žen až na druhém místě. Podle psychologů jsou páry, v nichž žena vypadá fyzicky lépe než muž, velmi stabilní a mají skvělé vyhlídky na budoucnost. Naopak páry, v nichž je muž hezčí nebo jsou partneři na stejné úrovni, jsou prý méně spokojenější.

Zdroj: Shutterstock

Lidé, kteří mají na autě víc samolepek, jsou za volantem agresivnější

Na řidiče, kteří mají svá auta okrášlená samolepkami, byste si měli dát obzvlášť pozor. Tvrdí to alespoň tým psychologa Williama Szlemka z Colorado State University. Tito řidiči si prý samolepkami teritoriálně vyznačují svůj osobní prostor. Když se do blízkosti jejich osobního prostoru auta přiblíží další řidič se svým vozem, dokážou se chovat velmi agresivně.

Autor:
Publikováno: 21. 11. 2023 17:25 Nahlásit obsah