Recept na plněné ořechy: Toto křehké vánoční cukroví naplňte krémem z másla či ze salka

Recept na plněné ořechy: Toto křehké vánoční cukroví naplňte krémem z másla či ze salka Zdroj: Shutterstock

Plněné ořechy patří v tuzemsku už po generace k nejoblíbenějším druhům vánočního cukroví. K receptu na světlé ořechy potřebujete kromě základních surovin také správné formičky. Toto tradiční cukroví chutná nejen suché, ještě lepší je plněné a obalované. Jak si tedy plněné ořechy připravit?

Plněné ořechy světlé: Základní suroviny a postup přípravy

Potřebujete:

  • 350 gramů hladké mouky
  • 150 gramů moučkového cukru
  • 250 gramů změklého másla
  • 180 gramů mletých vlašských ořechů
  • 1 celé vejce

Postup:

Z výše uvedených surovin připravte těsto, které zabalte do potravinové folie a nechte přes noc odležet v lednici.

Následující den z těsta postupně odebírejte kousky, které postupně vtlačujte v tenčí vrstvě (cukroví postupně nabude) do formiček na ořechy. Tyto formičky nemusíte vymazávat, těsto na světlé ořechy je totiž dostatečně mastné a upečené ořechy se vám budou velmi snadno vyklápět.

Naplněné formičky těstem na světlé ořechy pečte v troubě předehřáté na 180 stupňů Celsia zhruba 7 až 10 minut. Upečené světlé ořechy následně vyklopte lehkým ťuknutím hranou formičky o stůl nebo kuchyňskou linku.

Krém na světlé ořechy: Nejlepší je ořechovo máslový či ze zkaramelizovaného salka

Zajímá vás, čím plnit upečené světlé ořechy? Nejlépe tradičním ořechovo máslovým krémem. Tuto náplň si připravte smícháním 200 gramů vlašských ořechů, 200 gramů změklého másla, 200 gramů moučkového cukru a 1 lžičky rumu. Do krému na světlé ořechy můžete, ovšem nemusíte přidat také 1 lžičku kakaa.

Chutné jsou rovněž světlé ořechy plněné krémem ze karamelizovaného salka. Jak jej připravíte? Zkaramelizované salko smíchejte se 100 gramy mletých vlašských ořechů, 125 gramy změklého salka a 1 lžící rumu.

Nechcete mít s plněním světlých ořechů příliš práce, ale chcete dosáhnout skutečně chutného výsledku? Upečené světlé ořechy jednoduše promažte oříškovou nutelou.

Tipy, jak zdobit plněné ořechy

Naplnili jste ořechy krémem a nyní potřebujete toto tradiční vánoční cukroví dozdobit? Máte hned několik možností, jak na to.

✔ Polovinu plněného ořechu namočte v rozpuštěné čokoládě a posléze obalte ve strouhaném kokosu, mletých vlašských ořeších nebo mletých pistáciích.

✔ Polovinu plněného ořechu namočte v rozpuštěné čokoládě a jinak ji už dále neobalujte.

✔ Plněné ořechy pouze lehce poprašte moučkovým cukrem.

✔ Vyskládejte plněné ořechy na tác a lehce je postříkejte rozpuštěnou čokoládou z pytlíčku či ze lžičky.

Zdroj: Facebook.com | Vánoční cukroví a dezerty - recepty, rady, nápady a inspirace, Toprecepty.cz

Autor:
Publikováno: 2. 12. 2021 09:40 Nahlásit obsah