Zbavte se nachlazení pomocí lymfatické masáže

Zbavte se nachlazení pomocí lymfatické masáže Zdroj: Shutterstock

Lymfatická masáž se běžně používá ke zmírnění projevů alergie a dokonce i k vyléčení běžného nachlazení. Tato technika je však velmi přínosná pro celkové zdraví našeho těla.

Masáž aktivuje lymfatický systém, a tak umožňuje lymfatické tekutině téci až 10x rychleji. Lymfatická tekutina funguje tak, že z lidského systém filtruje škodlivé látky jako například toxiny a přebytečné bílkoviny. Také dokonce napomáhá tělu bojovat s infekcemi, onemocněním, zklidňuje tělo ve stresových situacích a napomáhá mu lépe relaxovat.

Odborníci, kteří se lymfatickým masážím věnují, tuto domácí masáž při prvních známkách nachlazení doporučují. Tuto techniku také můžete provádět i preventivně, když třeba přijdete po náročném dni z práce domů anebo po cvičení, aby se vaše tělo lépe zotavilo a uvolnilo.

Zdroj: Shutterstock Pochopitelně nemusíte být nutně nemocní, abyste účinky této masáže pocítili. Doporučuje se ji provádět alespoň jednou týdně, především v období, kdy se často mění počasí anebo v případě, kdy jste si téměř jisti, že budete nemocní, což je v případě, že jste například někde prochladli.

Masáž vašich lymfatických uzlin vám napomůže odplavit škodlivé toxiny, které se ve vašem těle hromadí a mohou způsobovat nepříjemné a bolestivé otoky. Samotná masáž je opravdu velmi jednoduchá, avšak účinky jsou až překvapivé. Návod, jak tuto techniku aplikovat naleznete ve videu níže, nezapomeňte však, že pokud budete příliš tlačit, účinek se nedostaví. Proto provádějte masáž velmi jemnými pohyby.

Většina lymfatických uzlin se ukrývá na povrchu našeho těla, proto jsou snadno dostupná a nahmatatelná. K masáži budete potřebovat pouze špičky prstů a 15 minut vašeho času.

Autor:
Publikováno: 21. 10. 2021 11:24 Nahlásit obsah