Tyto retro školní věci určitě znáte: Nosili jste je do školy i vy?

Tyto retro školní věci určitě znáte: Nosili jste je do školy i vy? Zdroj: Shutterstock.com

Děti opět vstoupily do nového školního roku. Vzpomenete si, jak probíhal začátek školního roku u vás? Abychom vám osvěžili paměť, rozhodli jsme se trochu zabrouzdat do minulosti. Vyhledali jsme několik školních retro věcí, které jste pravděpodobně nosili do školy i vy. Poznáte mezi nimi své nejoblíbenější?

Koženkové aktovky s kovovým zavíráním

Určitě si vzpomenete na to, že jste jako malí do školy rozhodně nenosili ergonomické moderní batohy s polstrováním a s velkým množstvím přihrádek. Pokud jste začali do školy chodit v devadesátkách, nebo patříte dokonce ke starším ročníkům, určitě jste učebnice, penál a sešity nosili v koženkové brašně s kovovým zavíráním.

Možná, že tato školní aktovka měla nějaký obrázek nebo jste ji prostě opatřili samolepkami ze žvýkaček. Ale co je nejdůležitější, vždy se do ní vešlo všechno a unesla i několik kilogramů učebnic.

Zdroj: Mimibazar.cz

Retro slabikáře: Měli jste bílý, nebo ještě červený?

Kdybyste si prošli současné učebnice prvňáčků, ze kterých se učí číst, možná budete překvapeni. A to zvlášť jste-li odkojeni klasickými slabikáři. Vzpomenete si ještě na to, který slabikář byl ten „váš“? Měli jste bílý, nebo ještě starší červený?

Zdroj: Sbazar.cz

Sešity s růžovým savým papírem

V dnešních sešitech, které rodiče kupují svým dětem do školy, už růžový savý papír nenajdete. Je to i tím, že dnešní generace se už neučí psát pery, která se plní inkoustem. Používají naopak bombičková pera nebo tornáda.

Sešity s růžovým savým papírem jsou zkrátka klasikou, kterou odvál čas. Možná, že za retro považujete i linkované nebo čtverečkované lenochy. Tyto podložky určené na psaní v nelinkovaném sešitě však stále používají i dnešní děti.

Zdroj: Fler.cz

Retro držák na učebnice

Používali jste ve škole také speciální držák na učebnice vyrobený z kovu a plastu? V minulosti nesměl chybět snad žádnému školákovi. I když jej už dnešní děti vůbec nepoužívají, rázem by pro něj našly nové využití. Mohl by jim posloužit třeba jako stojan na tablet.

Zdroj: Vsezaodvoz.cz

Památníky: Nezapomenutelné obrázky s věnováním

Každý školák měl v minulosti i svůj památník, do kterého mu jeho spolužáci, kamarádi, první lásky, učitelé nebo členové rodiny kreslili na památku obrázky s věnováním. Taky jste přemýšleli nad tím, že o přestávce musíte dát památníček třeba ještě Helence, protože od ní ještě obrázek nemáte?

Zdroj: Aukro.cz Památník je zkrátka krásnou vzpomínkou na dávná školní léta, kterou si většina lidí schovává na celý život. Máte jej doma taky a rádi s ním sem tam listujete? Jestli máte navíc v památníčku napsáno „Pěkně kreslit pěkně psát, ale listy netrhat, památník to nemá rád“, patříte do stejné krevní skupiny jako my.

Autor:
Publikováno: 2. 9. 2019 09:50 Nahlásit obsah