Slepá nevěsta si „prohlédla“ své svatební fotky. Díky geniálnímu nápadu fotografa si splnila svůj sen

Slepá nevěsta si „prohlédla“ své svatební fotky. Díky geniálnímu nápadu fotografa si splnila svůj sen Zdroj: Brightside.me

Fotograf z australského Sydney James Day jednoho dne fotil svatbu, na níž se vdávala zcela slepá nevěsta. Tento svatební fotograf si lámal hlavu tím, že přece není možné, aby tato žena fotky ze své svatby nikdy neviděla. A přišel s geniálním řešením, díky kterému si jak ženich, tak nevěsta uchovají ze své svatby naprosto nádherné vzpomínky!

Nenávratná ztráta zraku v důsledku dědičné dystrofie sítnice

Nevěsta Steph přišla o zrak krátce před tím, než se poprvé setkala se svým budoucím manželem Robem. Tato mladá žena ztratila zrak v důsledku dystrofie sítnice, což je dědičné onemocnění, které jí bohužel v genech předala její matka Linda. Steph se postupně kvůli slepotě vzdala svatby svých snů, neboť bez zraku ji nedokázala plnohodnotně prožít.

„Moje dcera Steph od doby, kdy byla malá holčička, snila o velké pohádkové svatbě. Byli jsme tak smutní, když později říkala, že takovou svatbu už nikdy neprožije,“ vypráví Stephyna matka Linda.

Zdroj: Brightside.me

Geniální svatební fotky: S vystouplými obrysy

Steph by si svou pohádkovou svatbu nikdy neužila, kdyby se náhodou se svým partnerem Robem nesetkala se svatebním fotografem Jamesem Dayem. Tento muž po nekonečných měsících přemýšlení našel geniální způsob, kterým si může nevidomá Steph svůj svatební den zapamatovat a také znovu prožít.

Zdroj: Brightside.me O co konkrétně jde? Svatební fotograf zvýraznil všechny podstatné obrysy na jednotlivých fotkách vystouplými body. Čerstvá manželka Steph si tak díky tomu může své svatební fotky kdykoliv přečíst a „prohlédnout“ pouhým dotykem prstu.

„Celých 12 měsíců jsem o tomto řešení přemýšlel. Googloval jsem. Ptal jsem se každého, kdo mi k tomu mohl něco říct. Byla to opravdu náročná práce plná ustavičného přemýšlení. Myslel jsem na všechny okamžiky ze svatby, které budou mít pro Steph opravdu výjimečný význam,“ říká fotograf James Day.

Látky napuštěné esenciálními oleji: Vyvolání vzpomínek na vzácné okamžiky

James přišel i na další nápad. Celkem deset látek napustil různými druhy esenciálních olejů. Jednotlivé kusy látek o různých vůních dával čichat nevěstě po celý den. A to z důvodu, aby si mohla lépe zapamatovat jednotlivé svatební okamžiky.

Zdroj: Brightside.me „Bylo naprosto neuvěřitelné, když se Steph později dotýkala jednotlivých tkanin a u každé vůně si vzpomněla na konkrétní okamžik,“ poznamenává svatební fotograf, který se tolik snažil o to, aby udělal nevěstu a posléze vdanou paní tolik šťastnou.

Více smyslové svatební album

To nejlepší přišlo ale nakonec. Manželé Steph a Rob od fotografa Jamese Daye obdrželi naprosto výjimečné svatební album, díky kterému se může Steph pravidelně vracet k jednomu z nejšťastnějších dnů svého života. Toto svatební album totiž zahrnuje jak dotykové fotografie a látky s vůněmi, tak zvukové záznamy zachycené během celé svatby.

Zdroj: Brightside.me Toto svatební album je více smyslovým záznamem jedné nádherné svatby. I bez zraku jím může Steph procházet list po listě a zavzpomínat si tak na svůj pohádkový den.

Autor:
Publikováno: 5. 2. 2019 10:00 Nahlásit obsah