Kategorie Tělo

Článek
Menopauza - slovo, které děsí všechny ženy. Jaké jsou její příznaky a jak je zmírnit?
Menopauza - slovo, které děsí všechny ženy. Jaké jsou její příznaky a jak je zmírnit? Menopauza neboli přechod či klimakterium je zcela přirozený a ne vždy příjemný stav všech žen ve věku kolem padesátky. V tomto období ustává menstruační cyklus, tělo produkuje méně hormonů progesteronu a estrogenu, což má za následek, že žena již nemůže otěhotnět. U každé ženy se ale tento stav projevuje zcela individuálně.
Článek
Co se stane, když přestanete jíst chleba? Vaše tělo vám poděkuje
Co se stane, když přestanete jíst chleba? Vaše tělo vám poděkuje Chléb je známý po celém světě a jen málokterý Čech by si svůj jídelníček dokázal bez něj představit. Je to potravina, kterou konzumují dospělí i děti ráno ke snídani, k určitým jídlům i k obědu a často i k večeři.
Článek
Třeští vám hlava a máte kocovinu? Tohle se zrovna děje ve vašem těle
Třeští vám hlava a máte kocovinu? Tohle se zrovna děje ve vašem těle Při slově kocovina se většině z nás udělá lehce nevolno a přeběhne nám mráz po zádech. Ačkoliv je to stav zcela individuální, určité příznaky máme všichni společné. Co kocovinu způsobuje, to víme, věděli jste však to, co se ve vašem těle při ní děje?
Článek
Je sádlo našemu tělu prospěšné? V mnoha směrech ano
Je sádlo našemu tělu prospěšné? V mnoha směrech ano Neustále slýcháme, že vepřové sádlo, na kterém vyrostly naše babičky a maminky, je velmi nezdravé, a to nejhorší co si můžeme k jídlu dát. Pravda je ale úplně jiná. Sádlo vůbec není tak škodlivé, dokonce pokud jej konzumujeme s mírou, může být našemu tělu velmi prospěšné.
Článek
Jak připravit vaše tělo na podzim a zimu?
Jak připravit vaše tělo na podzim a zimu? Léto se pomalu ale jistě chystá předat svou vládu podzimu a zimě. Krásné letní noci i dny se změní v sychravá rána a mlžná odpoledne a vaše tělo se s tím bude muset vyrovnat. Máme pro vás několik užitečných rad, jak se na toto období připravit.
Článek
Varovné signály, kterými nám tělo říká, že je něco v nepořádku
Varovné signály, kterými nám tělo říká, že je něco v nepořádku Jakmile naše tělo onemocní, jediným způsobem, jak nám to sdělit, jsou určité signály, které začne vysílat. Bohužel mnoho z nás má tendenci tyto symptomy přehlížet a tím si uškodit ještě více.
Článek
Rady, které vám pomohou v horkých dnech ochladit tělo i bez bazénu
Rady, které vám pomohou v horkých dnech ochladit tělo i bez bazénu Jakmile teploty ve stínu dosahují 30°C, je velmi těžké najít něco, co by dokázalo naše tělo ochladit. Samozřejmě, že se nabízí možnost skočit po hlavě do bazénu, jenže co dělat, když jsme třeba v práci?
Článek
Kdy vaše tělo doslova volá o pomoc?
Kdy vaše tělo doslova volá o pomoc? Naše tělo je dokonalým mechanismem, ve kterém se děje spousta věcí současně. A právě z toho důvodu nám může vysílat signály, že je s ním něco v nepořádku a potřebuje pomoct. Pokud však člověk tyto signály ignoruje, může to vést k opravdu vážným zdravotním problémům.
(14) Načíst více