6 příznaků, kdy vaše tělo doslova volá o pomoc

6 příznaků, kdy vaše tělo doslova volá o pomoc Zdroj: Shutterstock

Naše tělo je dokonalým mechanismem, ve kterém se děje spousta věcí současně. A právě z toho důvodu nám může vysílat signály, že je s ním něco v nepořádku a potřebuje pomoct. Pokud však člověk tyto signály ignoruje, může to vést k opravdu vážným zdravotním problémům.

A které signály to jsou? Vybrali jsme pro vás 6 nejzásadnějších, které byste neměli v žádném případě brát na lehkou váhu.

Nespavost, podrážděnost a křeče v nohou

Pokud na sobě pociťujete jeden z těchto příznaků, vaše tělo pravděpodobně potřebuje hořčík a draslík. Pokud tedy chcete tyto látky doplnit přirozenou cestou, zařaďte do svého jídelníčku rajčata, fazole, avokádo, pomeranče, sušené ovoce, ořechy, ananas, banány a špenát.

Suchá pokožka

Suchá pokožka nikdy nevěstí nic dobrého. Ve většině případů jde o nedostatek vitamínu E. Sice se dá tento problém řešit hydratujícími krémy, jde však jen o dočasné řešení. Je tedy lepší řešit jeho příčinu, proto byste měli jíst více zeleniny, ořechů a ryb, ve kterých se právě vitamín E ukrývá. 

Chuť na sladké

Pokud často pociťujete náhlou chuť na něco sladkého, může za tím být stres, deprese anebo dokonce i vyčerpání. Vaše tělo vám tímto způsobem dává najevo, že potřebuje energii ke zvládnutí této situace. Pokud tedy prožíváte těžké období a toto nutkání po sladkém jídle vás přepadává často, volte raději hořkou čokoládu či med, jinak vás pár kil navíc nemine. 

Zdroj: Shutterstock

Krvácející dásně

Náhlé nebo také i trvalé krvácení dásní bezprostředně po vyčistění zubů je typickým znakem pro nedostatek vitamínu C. Proto začnete více konzumovat citrusové plody, špenát, zelenou a červenou papriku, rajčata, zelí, květák, brokolici, rakytník, čerstvé nebo sušené šípky, jahody, křen, medvědí česnek a černý rybíz. 

Lámání nehtů a vypadávání vlasů

Tímto vám vaše tělo chce sdělit, že mu chybí vitamín B. Potraviny bohaté na tento vitamín jsou mořské řasy, mléko a také houby. Na trhu jsou dokonce i produkty, přesněji doplňky stravy, které dokážou při pravidelné kozumaci tyto dva problémy vyřešit a potřebné vitamíny doplnit. 

Kruh kolem duhovky

Tyto kruhy se zpravidla objevují u lidí starších 50 let a je to naprosto normální. Pokud se však objeví u osoby mladší, je to známka vysoké hladiny cholesterolu a v tomto případě byste neměli s návštěvou vašeho lékaře otálet. Následně snižte příjem tučných jídel a uzenin, omezte také spotřebu cukru a sladkostí a hlavně nezapomeňte na přiměřený tělesný pohyb. 

Autor:
Publikováno: 9. 3. 2023 15:05 Nahlásit obsah