Kategorie Zdravotní problémy

Článek
Milujete příliš horkou koupel? I když je to relax, ničíte si zdraví
Milujete příliš horkou koupel? I když je to relax, ničíte si zdraví Není nic lepšího, než se ponořit do vany s horkou vodou a alespoň na chvíli vypnout. Jestli si ale pravidelně lebedíte ve vodě, která má teplotu vyšší než 37 stupňů Celsia, navzdory příjemnému odpočinku sami sobě spíš ubližujete. Jaké zdravotní potíže vám tedy pobyt v horké vodě může způsobit?
Článek
Plísně v bytě způsobují velké zdravotní problémy. Všímejte si těchto příznaků
Plísně v bytě způsobují velké zdravotní problémy. Všímejte si těchto příznaků Plíseň může způsobit vážné zdravotní problémy, ať už se nachází ve vašem bytě, domě nebo na pracovišti. S plísní se nejčastěji setkáváme ve vlhkém prostředí, které vytváří ideální prostředí pro její rozvoj. Jaká zdravotní rizika nám při pobytu v takovém prostředí hrozí?
Článek
Hollywoodský herec Tim Curry zářil v roli recepčního ze Sám doma. Mrtvice v roce 2012 jej ale změnila k nepoznání
Hollywoodský herec Tim Curry zářil v roli recepčního ze Sám doma. Mrtvice v roce 2012 jej ale změnila k nepoznání Kdo by neznal hollywoodského herce Tima Curryho, který se blýsknul třeba rolí recepčního ze Sám doma 2: Ztracen v New Yorku? Tento výrazný herec, který uměl hrát skvěle záporáky, se bohužel musel z filmového světa stáhnout. V roce 2012 prodělal mrtvici, která ho upoutala na invalidní vozík a výrazně mu narušila řečové centrum.
Článek
6 příznaků, kdy vaše tělo doslova volá o pomoc
6 příznaků, kdy vaše tělo doslova volá o pomoc Naše tělo je dokonalým mechanismem, ve kterém se děje spousta věcí současně. A právě z toho důvodu nám může vysílat signály, že je s ním něco v nepořádku a potřebuje pomoct. Pokud však člověk tyto signály ignoruje, může to vést k opravdu vážným zdravotním problémům.
Článek
Pití alkoholu: Je lepší malé množství pravidelně, nebo jednou a pořádně?
Pití alkoholu: Je lepší malé množství pravidelně, nebo jednou a pořádně? Alkohol k životu jednoznačně patří, a především v létě si jej dopřává téměř každý. Vždyť není nad pořádně vychlazenou skleničku něčeho dobrého, co nás osvěží, a navíc i uvolní. Zarputilých abstinentů u nás příliš nenajdete, ale zato těch, kteří to s alkoholem přehání, bohužel stále více přibývá - lze je rozdělit do dvou kategorií.
Článek
Co se stane, když spolknete žvýkačku: Většinou se nemáte čeho bát
Co se stane, když spolknete žvýkačku: Většinou se nemáte čeho bát Určitě si vzpomínáte na doporučení své maminky, že použitá žvýkačka se nepolyká a že rozhodně patří do koše. I v dospělosti se ovšem sem tam stane, že žvýkačku omylem spolknete. Máte se něčeho obávat?
Článek
Chyby, kterých se dopouštíte při nošení spodního prádla
Chyby, kterých se dopouštíte při nošení spodního prádla Spodní prádlo si oblékáme každý den. Možná, že si říkáte, že jde o rutinní záležitost, kterou už máte v malíku. Jenže i při dennodenním nošení spodního prádla se můžete nevědomky dopustit chyb, které mohou nepříznivě ovlivnit vaše intimní zdraví. Čeho byste se tedy měla vyvarovat?
Článek
Zemřela nejstarší panda světa. Xin Xing v létě oslavila 38. narozeniny
Zemřela nejstarší panda světa. Xin Xing v létě oslavila 38. narozeniny Koncem prosince 2020 oznámila světu smutnou zprávu zoologická zahrada v čínském Čchungu-čchinugu. V 38 letech zde zemřela nejstarší panda na světě chovaná v zajetí. Tato samice jménem Xin Xing, která porodila a vychovala celkem 36 pandích mláďat, již měla dlouhodobé zdravotní problémy.
Článek
Akné na bradě, čele či tvářích odráží váš zdravotní stav
Akné na bradě, čele či tvářích odráží váš zdravotní stav Někteří z nás se akné nezbaví ani v dospělosti. Vřídky vznikající na konkrétní části tváře však často poukazují na určitý zdravotní problém. Co akné na bradě, čele či tvářích říká o vašem zdraví?
(8) Načíst více