Hollywoodský herec Tim Curry zářil v roli recepčního ze Sám doma. Mrtvice v roce 2012 jej ale změnila k nepoznání

Hollywoodský herec Tim Curry zářil v roli recepčního ze Sám doma. Mrtvice v roce 2012 jej ale změnila k nepoznání Zdroj: Shutterstock

Kdo by neznal hollywoodského herce Tima Curryho, který se blýsknul třeba rolí recepčního ze Sám doma 2: Ztracen v New Yorku? Tento výrazný herec, který uměl hrát skvěle záporáky, se bohužel musel z filmového světa stáhnout. V roce 2012 prodělal mrtvici, která ho upoutala na invalidní vozík a výrazně mu narušila řečové centrum.

Tim Curry byl velký herec vedlejších rolí. Zahrál si třeba zlovolného kardinála Richelieu v novějším zpracování Tří mušketýrů. Možná si jej pamatujete jako děsivého klauna z filmu To, zloducha Corwina z celovečerního filmu Charlieho andílci nebo jako profesora Oldmana ve Scary movie 2. Nepřehlédnutelný byl také coby recepční v rodinné komedii Sám doma 2: Ztracen v New Yorku nebo v roli Simona Doonana ve velkofilmu Titanic.

Je to jenom pár dnů, co Tim Curry oslavil 77. narozeniny ve svém domě v americkém Los Angeles. Jubileum to však bylo velmi smutné, neboť se tento slavný filmový a divadelní herec v současnosti potýká s vážnými zdravotními problémy, které před 11 lety nečekaně odstartovala mrtvice.

Zdroj: Shutterstock Mozková příhoda Tima Curryho změnila k nepoznání. Utrpělo jeho řečové centrum, koordinace těla i celkový vzhled. Od té doby se stáhl do ústraní a na veřejnosti se ukazuje pouze výjimečně. 

V současné době vede tichý a velmi poklidný život daleko od světel reflektorů. Většinu svého času tráví ve svém domě v Los Angeles. Aby se dostal do kondice, navštěvuje pravidelně fyzioterapii a logopedii.

I když na jeho tělo měla mrtvice devastující vliv, Tim Curry se nevzdává. Je v kontaktu se svými fanoušky - natáčí videohovory, aby s nimi mohl komunikovat a diskutovat o svém hereckém životě. Také se věnuje charitě. 

Zdroj: En.newsner.com, News.amomama.com

Autor:
Publikováno: 10. 5. 2023 13:07 Nahlásit obsah