Holit či naopak neholit? Po čem muži touží?

Holit či naopak neholit? Po čem muži touží? Zdroj: shutterstock.com

Holení nohou a podpaždí považujeme za nejen hygienickou normu, v podpaždí nás také konečně již dohánějí muži. Jak je to ale s holením intimních partií? Módní vlna, výstřelek nebo nutnost?

Historii holení, konkrétně holení intimních partií, můžeme vysledovat až do starého Egypta. V antickém Řecku si k pokožce bez chloupků pomáhali pinzetou a pokračování trendu najdeme i v dalších kulturách a časových periodách. Zapomeňme tedy teď na chlupatá osmdesátá a devadesátá léta a podívejme se na dnešní dobu, kdy se o holení intimních partií mluví naprosto bez jakéhokoliv studu.

Hygiena nade vše

Zastánci holení svorně tvrdí, že chloupky na těle a konkrétně v intimní oblasti nemají žádnou důležitou funkci. Pokožka bez chlupů se méně snadno zapaří, odvádění potu je snazší. Moč nemá u žen šanci zachytávat se na chloupcích a výhody při menstruaci jsou nevyčíslitelné. Mnoho žen také tvrdí, že se po úplně prvním holení cítily více sexy, takže důvody pro holení nebudou ležet jen v oblasti hygienické.

A co vábení samečků?

Zajímavá je však otázka pachových žláz, jejich vysoká koncentrace je v oblasti třísel. Uvolněné feromony však holením utlumujeme, pachové látky se nemají kde zachytit. A na základě feromonů si vybíráme toho správného partnera.

Dáváme však feromonům ještě nějakou šanci i dnes, když mají tisíce lidí problém najít si vůbec nějakého partnera, natož toho pravého?

Problémem ovšem je, pokud se na holení partneři neshodnou. Spousta mužů i dnes tvrdí, že vyholená žena vypadá jako dítě nebo malá holčička a neuspěje u nich ani čárka nebo jiný tvar. Z neupravené ženy jde prý cítit zemitost, živočišnost a opravdová ženskost.

Muži a holení

A jak jsou na tom muži? Počet mužů s vyholenými intimními partiemi roste. Někteří kvůli pocitu, že jejich mužství vypadá opticky větší, což může být pravda. Mezi muži najdeme vyholené hlavně sportovce, kteří si pochvalují menší míru zapaření. Holení jim zabere méně času než ženám a ženy to ocení hlavně u orálního sexu.

Sexuologové však předpokládají, že se jedná jen o další módní vlnu, která se za několik desítek let možná změní.

A na co nezapomenout?

  • holení je lepší večer, pokožka má přes noc větší šanci se uklidnit
  • ideální je před holením dát si teplou vanu nebo sprchu
  • mýdlo pěnu na holení nenahradí
  • důležitý je také krém po holení, aspoň obyčejná Nivea pokožku zklidní a je menší šance, že vám vyskáčí pupínky
  • pokud váš partner není holení příliš nakloněn, zkuste zaexperimentovat s tvary

Pokud vás tento článek zaujal, nezapomeňte jej SDÍLET se svými přáteli na Facebooku!

Autor:
Publikováno: 1. 4. 2022 14:09 Nahlásit obsah