Nevěsta Abigail Kingston se vdávala ve 120 let starých svatebních šatech: Tento klenot si oblékla už její prababička

Nevěsta Abigail Kingston se vdávala ve 120 let starých svatebních šatech: Tento klenot si oblékla už její prababička Zdroj: independent.co.uk

Pro spoustu lidí mají rodinné tradice obrovský význam. Tak jako pro nevěstu Abigail Kingston, která se vdávala ve více než 120 let starých svatebních šatech. Ve své rodině byla v pořadí jedenáctou nevěstou, která v těchto šatech prošla svatební uličkou. Tak jako její matka, babička, prababička a další příbuzné.

Svatební šaty pocházejí z roku 1895

Historie svatebních šatů z tohoto rodinného příběhu se váže k roku 1895, kdy v nich svému milovanému v americkém New Yorku řekla "ANO" Mary Lowry Warren. Tato žena byla Abigailinou prababičkou. Od té doby se tyto svatební šaty setkaly s nespočtem skříní, švadlen, ale samozřejmě také nevěst, kterých bylo spolu s Abigail celkem jedenáct.

„Každá z nevěst patřících do naší rodiny si přitom šaty upravovala podle svého. A to zejména s ohledem na své tělesné proporce. To v případě šatů znamenalo spoustu změn a doplnění,“ popisuje Abigail Kingston.

Zdroj: Dailymail.co.uk Velké rodinné dědictví, které bylo na pokraji zániku

Svatební šaty pocházející z viktoriánské éry se staly velkým rodinným dědictvím. V roce 1977 se v nich jako šestá v pořadí vdávala také Abigailina máma, Leslie Woodruff. I sama Abigail snila o tom, že v nich jednoho dne projde svatební uličkou. Když jí šaty po letech předávala její prateta, Abigail byla velmi zklamaná.

„Šaty, které na sobě jako první měla moje prababička, byly už velmi opotřebované. Navíc jejich vzhledu odpovídala i skutečnost, že za více než 120 let byly čištěny jenom jednou,“ říká Abigail.

Zdroj: Doyouremember.com Tato žena držela v rukou zašedlé hedvábné šaty, které měly roztrhané rukávy a odchlípnutou krajku. Nic nepřipomínalo jejich dávnou krásu. Abigail se v nich marně snažila najít zbytky viktoriánského nádechu, který tak dobře znala ze starých rodinných fotografií.

Šaty z viktoriánské éry zachránila módní návrhářka

Abigail Kingston se však rozhodla, že se jen tak nevzdá. Oslovila svatební návrhářku Deborah Lopresti, která měla zkušenosti s restaurováním vintage šatů. A zadařilo se. Tato návrhářka navrátila svatební šaty v průběhu šesti měsíců do jejich původní krásy. Zašedlým šatům vrátila původní champagne odstín, upravila rukávy do nadýchaného tvaru a šaty s důrazem na živůtek vypasovala tak, aby Abigail sedly jako ulité. Když Abigail procházela svatební uličkou, vypadala ve svatebních šatech tak nádherně jako před 120 lety její prababička.

„Byl to pro mě nádherný okamžik. Jsem moc ráda, že jsem mohla pokračovat v naší rodinné tradici,“ dodává Abigail.

Zdroj: Shutterstock.com A co je s těmito svatebními šaty nyní? Dle rodinné tradice zůstaly u matky poslední nevěsty, která se v nich vdávala. Svatební šaty má tedy aktuálně u sebe Abigailinina máma Leslie Woodruff, u níž tento rodinný klenot trpělivě vyhlíží na další svatbu.

Autor:
Publikováno: 20. 1. 2020 14:44 Nahlásit obsah