Zemřela Patricia Janečková. Známé zpěvačce a vítězce Talentmánie bylo pouhých 25 let

Zemřela Patricia Janečková. Známé zpěvačce a vítězce Talentmánie bylo pouhých 25 let Zdroj: Shutterstock

V pouhých 25 letech opustila tento svět pěvkyně, herečka a vítězka Talentmánie Patricia Janečková. V neděli 1. října 2023 podlehla rakovině, se kterou dlouhou dobu zápasila. Smrt této mladé umělkyně potvrdila její manažerka Jana Švábová.

Operní pěvkyně Patricia Janečková měla dar od boha. Bohužel jej nemohla naplno uplatnit, protože v pouhých 25 letech prohrála boj se zákeřnou chorobou. Patricia v roce 2022 veřejně oznámila, že bojuje se zhoubným nádorem prsu. Na Instagramu pravidelně informovala o tom, jak se s touto nemocí statečně vypořádává.

Nikdy by mě nenapadlo, že se v tomto věku budu potýkat s rakovinou, ale život je nevyzpytatelný a má pro nás přichystán plno překážek, se kterými musíme bojovat,” napsala otevřeně Patricia Janečková v loňském roce o svém boji s rakovinou. 

Tato mladá a talentovaná žena navíc v červenci 2023 oznámila, že se vdala. Za manžela si vzala herce Vlastimila Burdu. Jejich společné štěstí bohužel netrvalo příliš dlouho, neboť Patricia nakonec svůj boj s rakovinou prohrála.

Operní pěvkyně Patricia Janečková se narodila 18. června 1998 v německém Münchbergu slovenským rodičům, kteří se záhy přestěhovali do Ostravy. Zpěvu se věnovala od 4 let. Vystudovala Janáčkovu konzervatoř a Gymnázium v Ostravě, působila v ostravském Divadle Antonína Dvořáka či v Národním divadle Moravskoslezském. Vystupovala na festivalech v Česku i zahraničí, jako sólistka pak zpívala s českými a slovenskými symfonickými či komorními orchestry.

Patricia Janečková se veřejně proslavila v roce 2010, kdy ve svých 12 letech vyhrála Talentmanii. Toto umělecké klání pořádaly televize Nova a slovenská televize Markíza. Šek na skoro čtyři miliony korun Patricii tehdy předal operní pěvec Peter Dvorský. "V tvém hlase je vkus, inteligence, čisté srdce i čistý hlas," pověděl dojatě 12leté slečně, která porazila více než deset tisíc soutěžících.

V roce 20014 zvítězila Patricia Janečková na mezinárodní pěvecké soutěži Concorso di musica sacra v Římě a v roce 2016 získala tři ocenění na Mezinárodní pěvecké soutěži Antonína Dvořáka v Karlových Varech. Čest její památce!

Zdroj: Magazin.aktualne.cz, Extra.cz, Cnn.iprima.cz
Autor:
Publikováno: 3. 10. 2023 10:41 Nahlásit obsah