Kategorie Rakovina prsu

Článek
Zemřela Patricia Janečková. Známé zpěvačce a vítězce Talentmánie bylo pouhých 25 let
Zemřela Patricia Janečková. Známé zpěvačce a vítězce Talentmánie bylo pouhých 25 let V pouhých 25 letech opustila tento svět pěvkyně, herečka a vítězka Talentmánie Patricia Janečková. V neděli 1. října 2023 podlehla rakovině, se kterou dlouhou dobu zápasila. Smrt této mladé umělkyně potvrdila její manažerka Jana Švábová.
Článek
Jedna z nejslavnějších supermodelek světa zemřela v pouhých 56 letech. Tatjaně Patitz byla osudná rakovina prsu
Jedna z nejslavnějších supermodelek světa zemřela v pouhých 56 letech. Tatjaně Patitz byla osudná rakovina prsu Módní svět přišel o jednu z největších ikon. V pouhých 56 letech odešla na věčnost německá supermodelka Tatjana Patitz, která bodovala zejména v 90. letech 20. století, a to po boku Lindy Evangelisty, Cindy Crawford nebo Naomi Campbell. Blonďatá kráska podlehla rakovině prsu.
Článek
Vítězka česko-slovenské Talentmanie 2010 Patricia Janečková podstoupila mastektomii. Ve 24 letech se s rakovinou prsu pere jako lvice
Vítězka česko-slovenské Talentmanie 2010 Patricia Janečková podstoupila mastektomii. Ve 24 letech se s rakovinou prsu pere jako lvice Operní zpěvačka Patricia Janečková vstoupila do povědomí nás všech jako vítězka česko-slovenské Talentmanie 2010. V této talentové soutěži zazářila ještě coby 12letá školačka. Tato dnes 24letá dívka však musela oznámit přerušení své profesionální kariéry, neboť několik měsíců bojuje s rakovinou prsu. Nyní má za sebou mastektomii.
Článek
Odborníci radí: Ze samovyšetření prsou by se měl stát pravidelný rituál
Odborníci radí: Ze samovyšetření prsou by se měl stát pravidelný rituál Prsa, která nám narostla v 13 letech, nejsou ta, která máme právě teď. Naše prsa se mění - s věkem, přírůstkem hmotnosti, hubnutím, těhotenstvím nebo kojením. Tak jak si každý den čistíme zuby, měly bychom pravidelnou péči dopřávat i svým prsům. Pravidelné samovyšetření je dle lékařů důležité hlavně proto, že díky němu často předejdeme rakovině.
Článek
Říjen jako měsíc boje proti rakovině prsu. Nepodceňujte prevenci a naučte se svá prsa správně vyšetřit
Říjen jako měsíc boje proti rakovině prsu. Nepodceňujte prevenci a naučte se svá prsa správně vyšetřit Karcinom prsu patří k nejčastějším ženským nádorovým onemocněním, které během života postihne každou osmou až dvanáctou ženu. Právě proto tu je růžový říjen jako měsíc boje proti rakovině prsu. Každoročně apeluje na všechny ženy a dívky, aby nepodcenily prevenci karcinomu prsu. Zároveň podporuje již nemocné ženy a dodává jim sílu a naději.
Článek
Michaela Kuklová kvůli rakovině přišla o obě prsa. Lékaři jí nádor nemohli najít
Michaela Kuklová kvůli rakovině přišla o obě prsa. Lékaři jí nádor nemohli najít Rakovinou prsu v České republice ročně onemocní kolem 6 000 žen a jeho výskyt stále stoupá. Bohužel se nevyhýbá ani slavným osobnostem. Michaela Kuklová již několik měsíců s rakovinou prsu bojuje.
Článek
Mýty kolem antiperspirantů: Opravdu způsobují rakovinu prsu či Alzheimerovu chorobu?
Mýty kolem antiperspirantů: Opravdu způsobují rakovinu prsu či Alzheimerovu chorobu? Antiperspiranty jsou běžnou kosmetikou, kterou používáme ráno co ráno. V posledních letech se však z antiperspirantů stal velmi kontroverzní produkt, o kterém koluje spousta mýtů. Traduje se, že tato kosmetika omezující pocení v oblasti podpaží způsobuje vážné zdravotní problémy. Opravdu se máme jejího používání tolik bát?
Článek
Britskou maminku připravila rakovina o celé prso: I přesto své miminko hrdě kojí
Britskou maminku připravila rakovina o celé prso: I přesto své miminko hrdě kojí Britka Charli Croweová je velmi odvážná žena. V minulosti jí lékaři diagnostikovali karcinom prsu, v důsledku čehož jí odstranili levé ňadro. Dále ji varovali, že kvůli mastektomii ale i množství chemoterapií a radioterapií, které prodělala, nebude moci nikdy kojit. Stal se ale pravý opak a tato čerstvá maminka jej hrdě zdokumentovala na fotkách.