Jedna z nejslavnějších supermodelek světa zemřela v pouhých 56 letech. Tatjaně Patitz byla osudná rakovina prsu

Jedna z nejslavnějších supermodelek světa zemřela v pouhých 56 letech. Tatjaně Patitz byla osudná rakovina prsu Zdroj: Profimedia

Módní svět přišel o jednu z největších ikon. V pouhých 56 letech odešla na věčnost německá supermodelka Tatjana Patitz, která bodovala zejména v 90. letech 20. století, a to po boku Lindy Evangelisty, Cindy Crawford nebo Naomi Campbell. Blonďatá kráska podlehla rakovině prsu.

Tatjana Patitz patřila k supermodelkám zlaté éry přehlídkových mol 90. let 20. století. O její smrti jako první ve středu 11. ledna 2023 informoval magazín Vogue. 

“Tatjana byla vždy evropským symbolem elegance jako Romy Schneider či Monica Vitti. Byla mnohem méně viditelná než její vrstevnice - tajemnější, dospělejší, nedosažitelnější. A to bylo její kouzlo,” zavzpomínala na Tatjanu Patitz globální ředitelka Vogue Anna Wintour.

Zdroj: Shutterstock Rodilá Hamburčanka až do konce života statečně bojovala s rakovinou prsu, které bohužel v pouhých 56 letech podlehla. “Zůstali po ní syn, sestra a rodiče. Všichni jsme zdrcení jejím odchodem. Byla soucitnou duší, laskavým a štědrým srdcem a zapáleným obhájcem práv zvířat. Jednou z hlavních věcí, které podporovala, byla ochrana divokých koní,” uvedla pro The People supermodelčina agentka Corinne Nicolas.

Tatjana Patitz se narodila 25. března 1966 v německém Hamburku estonské matce a německému otci. Když byla malá, její rodiče se přestěhovali do švédského přímořského městečka Skanör. V roce 1983 se coby 17letá umístila na třetím místě švédského kola soutěže krásy Elite Model Contest, v rámci výhry získala cestu do Paříže a časově omezenou smlouvu. 

Právě v této době Tatjana Patitz nastartovala svou úspěšnou kariéru supermodelky. V 90. letech 20. století již patřila mezi nejúspěšnější světové supermodelky, a to společně se Cindy Crawford, Lindou Evangelistou, Naomi Campbell, Helen Christensen nebo Karen Mulder. 

Tuto krásnou ženu jste mohli vidět nejen na přehlídkových molech či v časopisech, ale také v hudebních videoklipech. Objevila se například ve videoklipech kapely Duran Duran k songům Skin Trade a Burning The Ground. Zahrála si rovněž ve videoklipu skupiny Korn k písni Make Me Bad. Nezapomenutelná byla zejména ve videoklipu George Michaela k písni Freedom ‘90, kde se objevila po boku dalších supermodelek.

“Je smutné slyšet o odchodu krásné Tatjany Patitz. Byly jsme děti módního průmyslu a mám pocit, že jsme spolu vyrůstaly. Byly jsme spolu na tolika natáčeních a v zákulisí na přehlídkách. Byla něžná, citlivá, laskavá, zvídavá a nikdy nezapomenu na ty její pronikavé oči. Její láska ke zvířatům a přírodě byla nakažlivá. Posílám upřímnou soustrast její rodině - zejména synovi, kterého zbožňovala. RIP,” napsala k smrti své modelingové kolegyně Cindy Crawford.

Zdroj: Vogue.com, People.com

Autor:
Publikováno: 13. 1. 2023 09:54 Nahlásit obsah