Vánoční hvězda z papírových sáčků vyjde na pár korun: Tuto kouzelnou 3D dekoraci vyrobíte během chvilky

Vánoční hvězda z papírových sáčků vyjde na pár korun: Tuto kouzelnou 3D dekoraci vyrobíte během chvilky Zdroj: Pinterest.com

Přemýšlíte, jakými vánočními dekoracemi si tentokrát zkrášlíte svůj domov? Vyrobte si z obyčejných papírových sáčků kouzelnou vánoční 3D hvězdu, kterou si následně můžete ozdobit obývací pokoj či jídelnu. Vánoční hvězdu ze svačinových sáčků si také zkuste zavěsit do okna. Jakým způsobem si ji můžete vyrobit?

Na 3D vánoční hvězdu potřebujete osm svačinových sáčků

Na 3D papírovou vánoční hvězdu, kterou hravě zvládnou vytvořit už pětileté děti, vám postačí dvě základní věci. A to celkem osm papírových sáčků různých odstínů či vzorů a také provázek na zavěšení. Kromě toho si připravte nůžky, tuhé lepidlo v tyčince a izolepu.

Výroba papírové vánoční hvězdy krok za krokem

Vyrobit vánoční hvězdu z papírových sáčků zvládnete během chvilky, řiďte se přitom následujícím postupem.

1. Všechny papírové sáčky vyskládejte na sebe. Důležité je, aby jejich strana s lepeným spojem směřovala dolů.

2. Slepte k sobě všechny papírové sáčky. A to v jejich celé spodní části a kolmo uprostřed. Lepený spoj by měl mít tvar obráceného písmena T.

3. Horní stranu všech slepených papírových sáčků sestřihněte do špičky, která by měla zasahovat do celé jedné třetiny papírových sáčků.

Zdroj: Pinterest.com 4. Na obou stranách sáčků se pusťte do stříhání libovolných tvarů. A to ideálně menších trojúhelníků.

5. Natřete tyčinkovým lepidlem poslední papírový sáček. Vánoční hvězdu následně roztáhněte a slepte dohromady. Do jejího středu rovněž můžete (ale nemusíte) nalepit okrasný korálek.

6. K vánoční 3D hvězdě na závěr izolepou připevněte provázek, díky kterému můžete tuto krásnou dekoraci zavěsit například na okno.

Vánoční hvězda z papírových sáčků stojí jenom pár korun. Přesto jde o úchvatnou vánoční dekoraci, která oživí každičký svátečně vyzdobený domov. Papírová vánoční hvězda perfektně ladí i se skandinávským stylem. Jak ji vyrobit vám ukáže také následující video.

Autor:
Publikováno: 20. 11. 2020 11:14 Nahlásit obsah