Jak se starat o barvené vlasy: Díky těmto trikům budou zdravé a krásné

Jak se starat o barvené vlasy: Díky těmto trikům budou zdravé a krásné Zdroj: Shutterstock.com

Aby vaše barvené vlasy zůstaly stále krásné, vyžadují speciální péči. Jelikož samotné barvení je obrovským zásahem do barvy i struktury vlasů, může způsobit nenávratné poškození vaší hřívy. Abyste své vlasy udržela zdravé a mohla se zároveň pyšnit i nádhernou barvou, zkuste pečovat o svou barvenou hřívu podle následujících pravidel.

Používejte správný šampon

Na českém trhu najdete kvalitní šampony určené pro barvené vlasy. Dejte si ale pozor na jejich výběr. Většina těchto ochranných šamponů je určena pro vlasy teplých odstínů. V případě, že má vaše barvená hříva chladnější tón, vyberte si šampon bez obsahu síranů.

Šampony pro barvené vlasy bez obsahu síranů totiž z vlasů neodstraňují přírodní oleje. Navíc na vašich vlasech nezanechají usazeniny, které by následně změnily odstín vašich vlasů.

Zdroj: Shutterstock.com

Své barvené vlasy umývejte maximálně 3krát týdně

Jak často si umýváte barvené vlasy? Pokud je to každý den, tuto frekvenci omezte. Ideální ve vašem případě je, abyste si svou hřívu umývala 2krát nebo 3krát týdně. Nejen, že se vám bude z vlasů méně smývat barva. Ale co je ještě důležitější: Udržíte tak na svých vlasech přírodní oleje, které produkuje vaše pokožka hlavy. Tyto oleje vaše vlasy chrání před poškozením a zároveň je vyživují.

Tip: Potřebujete si své vlasy umývat častěji? Investujte do kvalitního suchého šamponu určeného pro barvené vlasy, díky kterému prodloužíte čas mezi jednotlivými umytími.

Při šamponování své vlasy oplachujte studenou vodou

Když si své barvené vlasy umýváte šamponem, opláchněte si je poté vždy studenou vodou. Pokud to nevydržíte, místo horké vody použijte alespoň vodu vlažnou. Studená voda totiž zapečetí barvu ve vlasech, a navíc zabrání ztrátě vlhkosti, která vede k vysušování, lámání a třepení vlasů.

Zdroj: Shutterstock.com

Omezte používání fénu a žehličky

Každá z nás ví, že fén s horkým vzduchem a také žehlička dokážou s kvalitou vlasů pořádně zatočit. Abyste na svých barvených vlasech zamezila nenávratným škodám, omezte tento tepelný styling na minimum. Vlasy si přestaňte žehlit a na místo fénování je raději nechte uschnout přirozeně.

Zastřihujte si pravidelně konečky

Jestli si každé 2 měsíce nezastřihujete vlasové konečky, je čas začít. Vaše barvené vlasy jsou totiž mnohem náchylnější k poškození. Jejich pravidelné zastřihování je klíčem k tomu, abyste si udržela jejich zdraví a krásu.

Olejový zábal: Nedílná součást péče o barvené vlasy

Ke kráse a zdraví vašich barvených vlasů přispěje i to, když jim jednou týdně uděláte olejový zábal. A to ideálně z kokosového, olivového nebo jojobového oleje. Tento rostlinný olej si naneste na vlasy a nechte jej působit alespoň 45 minut. Poté jej opláchněte studenou vodou.

Ještě lepší pro vaše barvené vlasy ovšem bude, když jim olejový zábal dopřejete přes celou noc. Po celé délce svých vlasů naneste večer ideálně kokosový olej, který zajišťuje trvanlivost barvy a který vaše vlasy chrání i hydratuje. Vlasy si zakryjte potravinářskou fólií a jděte spát. Ráno si svou hřívu umyjte ochranným šamponem a opláchněte studenou vodou.

Zdroj: Shutterstock.com

Dopřávejte si pravidelné hydratační masky

Časté barvení vlasů může za to, že vaše vlasy ztrácí vlhkost, v důsledku čehož jsou velmi suché. Abyste omezila jejich krepatění a lámavost, jednou týdně své hřívě dopřejte také hydratační vlasovou masku. Můžete si ji vyrobit i doma ze surovin, které máte po ruce. A to třeba z majonézy, medu, bílého jogurtu, avokáda, banánu či kvalitního rostlinného oleje.

Tip: Hydratační vlasová maska z avokáda, banánu a olivového oleje

Na barvené vlasy doslova zázračně působí hydratační vlasová maska vyrobená z 1 poloviny zralého avokáda, z 1 zralého banánu a 1 polévkové lžíce olivového oleje.

Postup:

  1. Avokádo s banánem rozmačkejte vidličkou v misce tak, abyste vytvořila kašičku bez hrudek.
  2. Ke směsi přidejte olivový olej a dobře ji promíchejte.
  3. Vlasovou masku naneste na svou hřívu od kořínků až po konečky.
  4. Nechte působit 1 hodinu, poté vlasovou masku smyjte studenou vodou.
  5. Vlasy si umyjte ochranným šamponem bez obsahu síranů a na závěr opět opláchněte studenou vodou.
Autor:
Publikováno: 11. 5. 2019 12:00 Nahlásit obsah