Vítězka česko-slovenské Talentmanie 2010 Patricia Janečková podstoupila mastektomii. Ve 24 letech se s rakovinou prsu pere jako lvice

Vítězka česko-slovenské Talentmanie 2010 Patricia Janečková podstoupila mastektomii. Ve 24 letech se s rakovinou prsu pere jako lvice Zdroj: Profimedia

Operní zpěvačka Patricia Janečková vstoupila do povědomí nás všech jako vítězka česko-slovenské Talentmanie 2010. V této talentové soutěži zazářila ještě coby 12letá školačka. Tato dnes 24letá dívka však musela oznámit přerušení své profesionální kariéry, neboť několik měsíců bojuje s rakovinou prsu. Nyní má za sebou mastektomii.

Když v roce 2010 Patricia Janečková vyhrála česko-slovenskou Talentmanii, otevřela se jí cesta k vysněné pěvecké kariéře. To ovšem tato dívka, která se v roce 1998 narodila slovenským rodičům v německém Münchbergu, kteří se záhy přestěhovali do Ostravy, nevěděla, co ji v budoucím životě čeká.

Úspěšně se věnovala opernímu zpěvu, jenže na počátku roku 2022 nastal zlom. Letos v únoru na svých oficiálních webových stránkách a účtech na sociálních sítích oznámila, že trpí rakovinou prsu. 

Drazí přátelé, příznivci, kolegové, tento rok měl být plný krásných koncertů a divadelních představení. Všechno je jinak. Před pár dny jsem od lékařů zjistila, že mě čeká velký boj. Rakovina byla, je a bude mezi námi a i když jsem si vždy myslela, že mládí rovná se zdraví, není tomu tak. Výsledky biopsie prokázaly zhoubný nádor v prsu. S těžkým srdcem musím na čas opustit jeviště a zrušit všechny koncerty, abych mohla naplno bojovat a léčit se. To ale neznamená, že přestanu zpívat! Hned, jak budu mít sílu, budu pro vás zpívat a nahrávat. Mě jen tak něco nedostane!” vzkázala operní zpěvačka slovenského původu svým příznivcům. 

Patricia Janečková je velká bojovnice - má za sebou náročnou operaci, 16 chemoterapií a čerstvě také mastektomii neboli odstranění prsou, kterou absolvovala ve středu 10. srpna.

Je to tady. Již dnes mě čeká operace, na kterou jsem čekala přes půl roku. Vím, že je to správné a budu mnohem blíže k uzdravení se, ale i přesto mám přirozeně respekt a obavy. Vše ale určitě dobře dopadne a já se budu moci brzy vrátit na jeviště,” informovala Patricia Janečková o tom, že podstoupí mastektomii, své instagramové sledující.

O několik dnů později se všem, kteří ji drželi pěsti, znovu ozvala. “I made it!” (“Zvládla jsem to!”) okomentovala fotku, na které má po náročné operaci převázaný hrudník. 

Patricia Janečková je neskutečná bojovnice, která se s rakovinou prsu pere jako lvice. Neskutečně ji za její bojovnost, odvahu a sílu obdivujeme a přejeme jí, aby se co nejdříve uzdravila a mohla se věnovat svému milovanému zpěvu!

Zdroj: Instagram.com/patricia_janeckova

Autor:
Publikováno: 19. 8. 2022 09:48 Nahlásit obsah