Barvení vajíček pomocí rýže a potravinářského barviva zabere minimum času. Výsledek je ale dokonalý

Barvení vajíček pomocí rýže a potravinářského barviva zabere minimum času. Výsledek je ale dokonalý Zdroj: Shutterstock

Přemýšlíte, jakým způsobem letos obarvíte velikonoční vejce, kterými posléze obdarujete koledníky? Metod barvení vajec je spousty, takže máte opravdu na výběr. Už jste někdy zkoušeli barvení vajíček pomocí rýže a potravinářského barviva? Tato technika je jednoduchá a na výsledek připomínající mozaiku se nebudete moci vynadívat.

Originální technika barvení vajec využívá suchou rýži

Tipů a triků, jak obarvit velikonoční vejce existuje celá řada. Chcete letos vyzkoušet něco nového? Ozdobte velikonoční vajíčka s pomocí rýže a tekutých potravinářských barev. Tato technika barvení vajec je velmi jednoduchá a zabere málo času. Jakým způsobem tedy při barvení vajíček pomocí rýže postupovat?

Zdroj: Shutterstock Barvení vajíček pomocí rýže: Co vše budete potřebovat?

  • vejce
  • suchou rýži
  • tekutá potravinářská barviva
  • plastový sáček

Návod, jak obarvit velikonoční vajíčka pomocí rýže

1. Uvařte vejce natvrdo, nechte je vychladnout na pokojovou teplotu a precizně osušte.

2. Do plastového sáčku nasypte suchou rýži. Na rýži posléze naneste několik kapek tekutého potravinářského barviva. Vše dobře promíchejte. 

3. Do sáčku s rýží a barvivem vložte natvrdo uvařené vejce a se sáčkem opatrně několikrát zatřeste, dokud se vaječná skořápka neobarví. Pokud je to třeba, do sáčku přidejte více rýže nebo barviva. 

4. Tento postup opakujte i s dalšími vejci.

Zdroj: Shutterstock Barvení rýží může být ještě kreativnější

Pokud barvíte vajíčka pomocí rýže, můžete postupovat ještě kreativněji. Do suché rýže zkuste nakapat hned několik barev. Když následně vejci dopřejete “štěrchací lázeň”, bude hýřit všemi barvami. 

V každém případě je barvení vajíček pomocí rýže a potravinářského barviva velmi nenáročná technika zdobení velikonočních vajíček. Výsledkem je zajímavá barevná mozaiková struktura, která na vaječné skořápce vypadá skutečně originálně.

Zdroj: Bhg.com
Autor:
Publikováno: 27. 3. 2023 09:37 Nahlásit obsah