Kategorie Barvení vajec

Článek
Zdobení vajec pěnou na holení vykouzlí nádherný duhový efekt. Pro jedlou variantu použijte šlehačku
Zdobení vajec pěnou na holení vykouzlí nádherný duhový efekt. Pro jedlou variantu použijte šlehačku Už jste někdy zkoušeli k barvení vajec použít pěnu na holení? Rozhodně to stojí za to! S využitím pěny na holení totiž velmi snadno vytvoříte velikonoční kraslice s mramorovým či duhovým vzhledem. Jestliže chcete touto technikou barvit i vejce vařená natvrdo, místo pěny na holení použijte klasickou šlehačku.
Článek
Barvení vajíček pomocí rýže a potravinářského barviva zabere minimum času. Výsledek je ale dokonalý
Barvení vajíček pomocí rýže a potravinářského barviva zabere minimum času. Výsledek je ale dokonalý Přemýšlíte, jakým způsobem letos obarvíte velikonoční vejce, kterými posléze obdarujete koledníky? Metod barvení vajec je spousty, takže máte opravdu na výběr. Už jste někdy zkoušeli barvení vajíček pomocí rýže a potravinářského barviva? Tato technika je jednoduchá a na výsledek připomínající mozaiku se nebudete moci vynadívat.
Článek
Tipy na jednoduché zdobení vajíček, které zvládne každý
Tipy na jednoduché zdobení vajíček, které zvládne každý Zdobení vajíček patří k oblíbeným velikonočním činnostem. Víte ale, kdy se do barvení a následného zdobení vajec pustit, abyste měli na Velikonoční pondělí připravenou dokonalou výslužku pro koledníky? Kromě tipů na ekologické i klasické barvení vajec vám přinášíme inspiraci také na jednoduché zdobení vajíček, které zvládnete, i když vás tlačí čas.
Článek
5 tipů na netradiční zdobení vajec: Washi páskou, lakem na nehty nebo holicí pěnou
5 tipů na netradiční zdobení vajec: Washi páskou, lakem na nehty nebo holicí pěnou Za několik dnů tu máme opět Velikonoce. Už víte, jakým způsobem budete tentokrát zdobit vyfouknutá či vařená vajíčka? Využít můžete spoustu technik od tradičních až po ty méně obvyklé. Pokud chcete být letos originální, máme pro vás několik tipů na netradiční zdobení vajec. Který z nich se vám líbí nejvíc?
Článek
Zdobení velikonočních vajíček na Bílou sobotu: Vyzkoušejte ubrouskovou techniku, washi pásky nebo drátkování
Zdobení velikonočních vajíček na Bílou sobotu: Vyzkoušejte ubrouskovou techniku, washi pásky nebo drátkování Dodržujete rádi velikonoční tradice? V tom případě se na Bílou sobotu pusťte do barvení a zdobení vajíček, bez kterých si nikdo z nás nedokáže představit Červené pondělí. Co se velikonočních vajec týče, můžete využít hned několik technik. Pro inspiraci vám přinášíme ty nejoblíbenější.
Článek
Barvení vajec přírodním způsobem: Užijte si Velikonoce bez chemie
Barvení vajec přírodním způsobem: Užijte si Velikonoce bez chemie O kupovaných barvách na vejce nikdy nemůžete 100procentně říct, že jsou bez jakýchkoli chemických přísad. Jelikož se tyto látky mohou dostat do bílku i žloutku, není od věci, když se vajíčka pro koledníky rozhodnete obarvit přírodním způsobem. Vystačíte si třeba s obyčejnými cibulovými slupkami, červenou řepou nebo kurkumou.
Článek
Tip na originální velikonoční dekoraci: Ozdobte vajíčka lakem na nehty
Tip na originální velikonoční dekoraci: Ozdobte vajíčka lakem na nehty Za pár týdnů tu opět máme Velikonoce. Pokud už teď přemýšlíte nad originálními velikonočními dekoracemi, máme pro vás jeden tip. Ozdobte si vyfouknutá vajíčka lakem na nehty. Tento způsob zdobení kraslic je opravdu snadný. Krásného výsledku dosáhnete už během pár minut. Sesbírejte si tedy doma všechny laky na nehty a pusťte se do tvoření!