5 tipů na netradiční zdobení vajec: Washi páskou, lakem na nehty nebo holicí pěnou

5 tipů na netradiční zdobení vajec: Washi páskou, lakem na nehty nebo holicí pěnou Zdroj: Unsplash

Za několik dnů tu máme opět Velikonoce. Už víte, jakým způsobem budete tentokrát zdobit vyfouknutá či vařená vajíčka? Využít můžete spoustu technik od tradičních až po ty méně obvyklé. Pokud chcete být letos originální, máme pro vás několik tipů na netradiční zdobení vajec. Který z nich se vám líbí nejvíc?

Zdobení vajec washi páskou zaručuje perfektní výsledek

Zdobíte vařená vejce nebo kraslice na poslední chvíli, ale přesto chcete, aby byla dokonalá? V tom případě sáhněte po japonských washi páskách. Tento netradiční způsob zdobení vajec je snadný a rychlý, přesto jeho prostřednictvím dosáhnete perfektního výsledku. Jak na to? Nakupte si washi pásky různých barev a vzorů a inspirujte se naším návodem.

Na vyfouknutá vejce použijte lak na nehty

S pomocí několika laků na nehty, vody, plastového kelímku a špejle si během několika minut vykouzlíte mramorované kraslice. Zdobení vajec touto netradiční technikou není vůbec složité a hravě jej za menší asistence zvládnou i děti. Jak na barvení vyfouknutých vajíček pomocí laku na nehty? Návod krok za krokem pro vás máme v tomto článku

Velikonoční vajíčka zabalená v látce: Dostanou unikátní barvu i vzor

Jakým dalším způsobem ozdobit vajíčka? Pomocí bílého plátna a hedvábných kousků látky, kterými vejce obalíte a necháte pozvolna 20 minut vařit ve vodě. Jaký bude výsledek? Vajíčka získají jedinečnou barvu a případně i výjimečný vzor.

I když je toto zdobení velikonočních vajec velmi jednoduché a rychlé, je celkem náročné na materiál. Výsledek, který je geniální, vás ale naprosto dostane. Tak proč toto netradiční zdobení vajec nezkusit? Přesný návod najdete v tomto našem článku.

Netradiční zdobení vajec pomocí pěny na holení: Výsledek vás nadchne

Že pěnu na holení při zdobení vyfouknutých či vařených vajíček rozhodně nevyužijete? Opak je pravdou. Díky pěně na holení a použití potravinářských barviv dosáhnete na vaječné skořápce neuvěřitelné mozaiky barev. Jak uvádíme v tomto článku, postup je jednoduchý a výsledek rozhodně stojí za to!

Obarvěte a dozdobte vajíčka přírodním způsobem

Chcete barvit a zdobit velikonoční vajíčka naprosto bez chemie? Obarvěte je přírodním způsobem pomocí cibulových slupek, kurkumy, červeného zelí, kopřiv nebo červené řepy. Nasbírejte si navíc v přírodě bylinky nebo květiny, které připevněte na čisté vejce kouskem ustřižených silonek nebo fášku. Poté se můžete pustit do přírodního barvení vajec. Přesný postup uvádíme v tomto článku.

Autor:
Publikováno: 31. 3. 2021 09:53 Nahlásit obsah