Velikonoční vajíčka originálně, snadno a rychle: Ozdobte je washi páskami

Velikonoční vajíčka originálně, snadno a rychle: Ozdobte je washi páskami Zdroj: Decoratorist.com

Vyfouknutá i vařená vajíčka můžete zdobit různými technikami. Pokud hledáte snadný a rychlý způsob, kterým dosáhnete opravdu nádherného výsledku, jeden tu pro vás máme. Jde o zdobení velikonočních vajec japonskými washi páskami. Tyto dekorační pásky si nakupte raději s předstihem, vajíčka s nimi totiž zvládnete nazdobit i na poslední chvíli.

Velikonoční vejce zdobená washi páskami: Dekorace i výslužka pro koledníky

Washi pásky v současnosti seženete na každém rohu. Ale před Velikonocemi se jimi raději předzásobte. Těmito papírovými pásky můžete vyzdobit přáníčko či diář nebo si jimi nadekorovat nábytek a zeď. Washi páskám to ale ohromně sluší i na velikonočních vejcích.

Zdroj: Shutterstock.com Ozdobte si jimi nejen vyfouknutá vejce. Získáte tak neobvyklou velikonoční dekoraci – tyto zdobené kraslice si následně můžete dát do ošatky nebo si je na stužce zavěsit třeba na březové větvičky.

Jelikož jsou japonské washi pásky netoxické, jsou vhodné i na zdobení vařených vajec, které budete těsně před Červeným pondělím připravovat pro mrskače.

Zdroj: Blog.namebubbles.com

Zdobení washi páskami: Zvládnete to i na poslední chvíli

Víte o sobě, že zdobení vařených vajec pro koledníky necháváte na poslední chvíli, a pak jste ve stresu, že nestíháte? V tom případě se určitě předzásobte washi páskami. Vejce pomocí nich zvládnete ozdobit během několika minut. Klidně i na Červené neboli Velikonoční pondělí brzy z rána.

Návod na zdobení vajec washi páskami

Zdobení vajec washi páskami je velmi jednoduché. Doporučujeme, abyste si nakoupili washi pásky různých barev a různých motivů, které můžete navzájem kombinovat. Na vejcích se budou vyjímat také krajkové washi pásky. Jak tedy na to?

  • Připravte si vyfouknutá nebo vařená vejce.
  • Jednou z možností je, že washi pásky kolem těchto vajec jednoduše obmotáte.
  • Zkuste si spíš washi pásky nastříhat na menší části: A to na tenké proužky, trojúhelníky, obdélníky, čtverce nebo kolečka.
  • Takto rozstříhanými washi páskami jednotlivá vejce jednoduše nadekorujte. Do tvoření zapojte vlastní fantazii a rozhodně se nebojte střídat barvy a motivy.

Zdroj: Lovelyindeed.com Jestli ale máte víc času, vajíčka si předem nabarvěte. Na vyfouknutá vajíčka použijte jakékoliv barvy. Na vařená vejce doporučujeme vzhledem k nezávadnosti použít vybrané přírodní barvivo. Takto obarvená vejce následně opět nadekorujte vhodnými washi páskami. Snažte se přitom o to, aby spolu barva vejce a barva washi pásky vzájemně ladila.

Zdroj: Theboozybungalow.com Máte malé děti? Potom se s nimi pusťte společně právě do zdobení vajec washi páskami. Dekorovat vejce touto technikou totiž hravě zvládnou i ti nejmenší z nás.

Autor:
Publikováno: 3. 4. 2019 12:55 Nahlásit obsah