Triky, jak vyfouknout vejce klasicky nebo jednou dírkou

Triky, jak vyfouknout vejce klasicky nebo jednou dírkou Zdroj: Shutterstock

Už se také pouštíte do vyrábění velikonočních dekorací? Jelikož Velikonoce klepou na dveře, nastává ten pravý čas na originální domácí výzdobu. K vytváření velikonočních dekorací budete potřebovat i vyfouknutá vajíčka. Nevíte, jak na ně? Máme pro vás několik fíglů, díky kterým zjistíte, jak vyfouknout vejce klasickým způsobem nebo jednou dírkou.

Vejce před vyfukování umyjte, odmastěte a zbavte razítka čerstvosti

Vyfukování vajec bývá velká věda. Také ani po letech nevíte, jak přesně na to? Ještě před samotným vyfukováním je důležité, abyste vajíčko pořádně umyli a odmastili. Jemně jej umyjte například ve vlažné jarové vodě s pomocí měkké houbičky. Poté vejce osušte papírovou utěrkou.

Kupovali jste vejce v obchodě? V tom případě byste z jeho skořápky měli ještě před vyfukováním odstranit razítko čerstvosti. Jak na to? Namočte houbičku do nádobí do obyčejného octa a její hrubší stranou razítko jednoduše setřete.

Zdroj: Shutterstock Jak vyfouknout vejce klasickým způsobem? Pomocí dvou dírek a úst

Vyfukování vajíčka klasickým způsobem zná asi každý. Proč si jej ale nepřipomenout? Na špičce vajíčka proťukejte pomocí špendlíku nebo malého šroubováku dírku. Tutéž dírku udělejte také na druhé straně vejce. Jaký by měl být průměr těchto dírek? Zhruba 4 milimetry, díky tomu se vám budou vejce mnohem lépe vyfukovat.

Poté, co ve vajíčku uděláte dvě dírky, si vezměte na pomoc špejli, kterou do vajíčka prostrčte z jedné strany a pomocí které obsah vejce rozrušte. Nyní se můžete pustit do samotného vyfukování. Přiložte ústa ke spodnímu konci vajíčka a foukejte dovnitř. Nefoukejte ale příliš prudce, aby vejce neprasklo. Ze špičky vajíčka, kterou máte otočenou směrem dolů, vyteče do připravené mističky nejprve bílek a poté žloutek. Vyfouknuté vejce na závěr propláchněte čistou vodou a nechte usušit. 

Zdroj: Shutterstock Vyfukování vajíčka jednou dírkou: Jednodušší, než si myslíte

Zkoušeli jste už vyfukovat vejce pouze jednou dírkou? Není to vůbec složité. K tomuto úkonu budete potřebovat mističku, špendlík, špejli a úzké plastové brčko s ohebným kolínkem. Do vejce nejprve jemně proražte špendlíkem dírku, která by měla být tak široká, aby se do ní vešlo brčko. Následně špejlí rozrušte vnitřní obsah vajíčka. 

Po tomto úkonu do dírky vložte ohýbací brčko kratší částí dovnitř, kloub a delší část brčka otočte směrem nahoru a vajíčko s otvorem nakloňte nad misku. Následně do brčka pomalu foukejte. Vytvoří se přetlak, díky kterému vyjde bílek a žloutek postupně ven. Na závěr vyfouknuté vejce propláchněte čistou vodou, kterou vyfoukněte umytým brčkem.

Autor:
Publikováno: 12. 3. 2021 11:27 Nahlásit obsah