Kategorie Velikonoce

Článek
Jak poznat zkažené vejce natvrdo? Řiďte se několika pravidly
Jak poznat zkažené vejce natvrdo? Řiďte se několika pravidly Máte doma vykoledovaná vejce vařená natvrdo a teď přemýšlíte, co s nimi a zda se dají ještě jíst? Nejste v tom rozhodně sami. Toto dilema řeší každém rokem po Velikonocích snad každý. Jak tedy poznat zkažené vejce natvrdo a za jakých podmínek si na své velikonoční výslužce ještě pochutnáte?
Článek
Co se vaří na Škaredou středu? Připravte si škaredé jídlo
Co se vaří na Škaredou středu? Připravte si škaredé jídlo Škaredá středa je čtvrtým dnem pašijového týdne před Velikonocemi. Jak už její název napovídá, jde o škaredý den, neboť si křesťané připomínají Jidášovu zradu. Zajímá vás, co se vaří na Škaredou středu? Připravte si škaredé jídlo, které vypadá nevzhledně a nepovedeně. Máme pro vás několik receptů.
Článek
Zdobení vajec pěnou na holení vykouzlí nádherný duhový efekt. Pro jedlou variantu použijte šlehačku
Zdobení vajec pěnou na holení vykouzlí nádherný duhový efekt. Pro jedlou variantu použijte šlehačku Už jste někdy zkoušeli k barvení vajec použít pěnu na holení? Rozhodně to stojí za to! S využitím pěny na holení totiž velmi snadno vytvoříte velikonoční kraslice s mramorovým či duhovým vzhledem. Jestliže chcete touto technikou barvit i vejce vařená natvrdo, místo pěny na holení použijte klasickou šlehačku.
Článek
Žluté úterý neboli Šedivé úterý před Velikonoci: Co v tento den dělat, a čemu se naopak vyhnout?
Žluté úterý neboli Šedivé úterý před Velikonoci: Co v tento den dělat, a čemu se naopak vyhnout? Žluté úterý, kterému se často říká Šedivé úterý, představuje třetí den pašijového týdne před Velikonoci. Proč má tento významný den celkem dva názvy? Odvíjí se od zvyků a tradic, které se k němu vztahují. Co tedy na Žluté úterý neboli Šedivé úterý dělat, a čemu se naopak vyhnout?
Článek
Před Velikonoci, nebo Velikonocemi? Správně skloňovat slovo Velikonoce nedokáže každý
Před Velikonoci, nebo Velikonocemi? Správně skloňovat slovo Velikonoce nedokáže každý Velikonoce, které v křesťanském světě patří mezi nejvýznamnější svátky, už pomalu klepou na dveře. Tyto svátky však pořádně prověří také vaše znalosti českého pravopisu. Víte, jak správně skloňovat slovo Velikonoce? Dokážete přesně říct, zda se říká před Velikonoci, nebo Velikonocemi?
Článek
Modré pondělí je druhým dnem pašijového týdne. Váže se k němu hned několik tradic
Modré pondělí je druhým dnem pašijového týdne. Váže se k němu hned několik tradic Svatý týden před Velikonoci začíná Květnou nedělí. Druhým dnem tohoto pašijového týdne je Modré pondělí, ke kterému se váže hned několik tradic. Víte, co v tento den dělat, a čemu se naopak vyhnout?
Článek
Staročeská pučálka patří k Velikonocům: Prozradíme, jak naklíčit hrách a jak udělat pučálku ve slané i sladké verzi
Staročeská pučálka patří k Velikonocům: Prozradíme, jak naklíčit hrách a jak udělat pučálku ve slané i sladké verzi Pučálka je staročeský postní pokrm, který se připravuje z naklíčeného hrachu. Nabobtnání hrachu se totiž lidově označovalo jako napučení. Naši předkové připravovali pučálku, o níž pocházejí první zmínky již z 15. století, zvláště o Velikonocích. Chtěli byste si na pučálce pochutnat i vy? Prozradíme vám, jak postupovat.
Článek
Barvení vajíček pomocí rýže a potravinářského barviva zabere minimum času. Výsledek je ale dokonalý
Barvení vajíček pomocí rýže a potravinářského barviva zabere minimum času. Výsledek je ale dokonalý Přemýšlíte, jakým způsobem letos obarvíte velikonoční vejce, kterými posléze obdarujete koledníky? Metod barvení vajec je spousty, takže máte opravdu na výběr. Už jste někdy zkoušeli barvení vajíček pomocí rýže a potravinářského barviva? Tato technika je jednoduchá a na výsledek připomínající mozaiku se nebudete moci vynadívat.
Článek
Kdy budou Velikonoce 2023? Spousta lidí chce také vědět, jak vycházejí velikonoční prázdniny a jak jsou otevřené obchody
Kdy budou Velikonoce 2023? Spousta lidí chce také vědět, jak vycházejí velikonoční prázdniny a jak jsou otevřené obchody Velikonoce jsou pohyblivým svátkem, který každoročně vychází na jiné období. Chcete vědět, kdy budou Velikonoce 2023? Přinášíme jejich přesné datum a také vám upřesníme, kdy se mohou školáci a studenti těšit na velikonoční prázdniny 2023 a jak budou o Velikonocích 2023 otevřené obchody.
(30) Načíst více