Kategorie Velikonoce

Článek
Velikonoce bez roušek a shromažďování ve skupinkách: Nerozvážnost některých lidí může zbrzdit další uvolňování, upozorňuje Prymula
Velikonoce bez roušek a shromažďování ve skupinkách: Nerozvážnost některých lidí může zbrzdit další uvolňování, upozorňuje Prymula Pandemie koronaviru měla v Česku optimistické vyhlídky. Její další klidný průběh však pravděpodobně zhatily velikonoční svátky, během nichž mnozí lidé nedodržovali nařízená opatření. Zda se v důsledku jejich chování nově zvýší počet nakažených, ukážou až další dny. Podle toho se bude vyvíjet i uvolňování, které slibují politici.
Článek
Zdobení velikonočních vajíček na Bílou sobotu: Vyzkoušejte ubrouskovou techniku, washi pásky nebo drátkování
Zdobení velikonočních vajíček na Bílou sobotu: Vyzkoušejte ubrouskovou techniku, washi pásky nebo drátkování Dodržujete rádi velikonoční tradice? V tom případě se na Bílou sobotu pusťte do barvení a zdobení vajíček, bez kterých si nikdo z nás nedokáže představit Červené pondělí. Co se velikonočních vajec týče, můžete využít hned několik technik. Pro inspiraci vám přinášíme ty nejoblíbenější.
Článek
Velikonoční osení na poslední chvíli: Vysaďte řeřichu, hořčici nebo hrách
Velikonoční osení na poslední chvíli: Vysaďte řeřichu, hořčici nebo hrách Jarní zelené osení patří mezi tradiční velikonoční dekorace. Pokud jste do misky zapomněli vysít ječmen nebo pšenici, toto obilí vám již do Velikonoc nevyklíčí. Zkuste si však velikonoční osení vypěstovat z řeřichy, čočky či hořčice. Svěží zelené osení ozdobené kuřátky či velikonočními zápichy získáte již za tři dny.
Článek
Jak budou vypadat Velikonoce v karanténě? Změny nečekejte
Jak budou vypadat Velikonoce v karanténě? Změny nečekejte Ve středu se opět sešel Ústřední krizový štáb. Dle slov předsedy a ministra vnitra Jana Hamáčka by měly Velikonoce proběhnout za současných podmínek a neměli bychom v jejich dodržování polevovat.
Článek
Škaredá středa, Zelený čtvrtek a Velký pátek: Co v tyto dny dělat a čemu se vyhnout
Škaredá středa, Zelený čtvrtek a Velký pátek: Co v tyto dny dělat a čemu se vyhnout Velikonoce, to není pouze Červené pondělí, během kterého chodí kluci s pomlázkou koledovat a dostávají od dívek výslužku. Víte, co byste rozhodně neměli dělat na Škaredou středu nebo čemu byste se měli věnovat na Bílou sobotu? Provedeme vás velikonočními tradicemi a pověrami den po dni.
Článek
Velikonoční tvoření s dětmi: Vytvořte si roztomilá kuřátka z kartonu od vajec
Velikonoční tvoření s dětmi: Vytvořte si roztomilá kuřátka z kartonu od vajec Velikonoce jsou jedním z nejkrásnějších svátků roku. Pokud zrovna přemýšlíte, jak zabavit děti, pusťte se s nimi právě do velikonočního tvoření. Pod rukama vám vzniknou nádherné dekorace, kterými si zkrášlíte každičký kousek svého domova. Co si vytvořit třeba velikonoční kuřátka z kartonu od vajec? Vaše dítě bude z tohoto nápadu nadšené.
Článek
Od úterý budeme moci sportovat bez roušek. Od čtvrtka se otevřou další prodejny
Od úterý budeme moci sportovat bez roušek. Od čtvrtka se otevřou další prodejny Vláda dnes oznámila, že od čtvrtka by lidé mohli jít nakoupit do hobbymarketů i do prodejen jízdních kol. Prodejci však musí zajistit, aby byla u vchodu dezinfekce a rukavice pro ochranu rukou. Zazněly však i slova ohledně promoření populace koronavirem.
Článek
Velikonoční mandloví zajíčci
Velikonoční mandloví zajíčci Pečení roztomilých malých zajíčků můžete nechat na poslední chvíli. Těsto umícháte v jediné misce, tak nějak mezi diskusí o počasí. Příprava je velmi jednoduchá, proto je skvělé do ní zapojit i malé děti.
Článek
Pletení pomlázky z 8 nebo 9 prutů: Upleťte si domácí mrskačku
Pletení pomlázky z 8 nebo 9 prutů: Upleťte si domácí mrskačku Pletení pomlázky není v dnešní době výhradně pánskou záležitostí. Tuto činnost s bravurou zvládají i některé ženy. Pokud si ani letos nechcete pomlázku kupovat, zajděte si k vodě na vrbové proutky a pusťte se do díla. Zapomněli jste, jak na to? Následující návody vám připomenou, jak uplést velikonoční pomlázku z 8 nebo 9 prutů.
(16) Načíst více