Kategorie Velikonoce

Článek
Velikonoce českých celebrit: Lucii Borhyovou prohnali koledníci, Monika Absolonová tradičně pekla ve velkém
Velikonoce českých celebrit: Lucii Borhyovou prohnali koledníci, Monika Absolonová tradičně pekla ve velkém K Velikonocům patří pečení mazance či beránka, barvení vajíček i pondělní pomlázka. Jak dokazují některé příspěvky na sociálních sítích, tyto jedinečné svátky si plnými doušky vychutnávaly také mnohé české celebrity. Kdo se plnou parou pustil do velikonočního pečení? A kdo si po Velikonočním pondělí rozhodně nesedne?
Článek
Velký pátek: Pověry a tradice spojené s tímto dnem
Velký pátek: Pověry a tradice spojené s tímto dnem K Velkému pátku se váže spousta lidových pověr a tradic, které vycházejí z toho, že se jedná o den ukřižování Ježíše Krista a o den symbolického držení smutku. Co se tedy nesmí na Velký pátek dělat, a co je naopak povoleno?
Článek
Velikonoční nádivka: Kdy se peče, co do ní patří a co se k ní jí
Velikonoční nádivka: Kdy se peče, co do ní patří a co se k ní jí K tradičním pokrmům, které si můžete připravit během Velikonoc, patří také nádivka. Tradiční velikonoční nádivka je slaný pokrm, do kterého můžete přidat maso i jarní bylinky. Přinášíme recept na jednoduchou velikonoční nádivku s kopřivami, po které se u vás doma zaručeně zapráší. Také vám prozradíme, jak tento pokrm servírovat.
Článek
Otevírací doba Velikonoce 2022: Kdy obchody zavřou a kdy budou mít otevřeno?
Otevírací doba Velikonoce 2022: Kdy obchody zavřou a kdy budou mít otevřeno? Otevírací doba během Velikonoc je pro mnohé z nás velkou neznámou. Víte, kdy budou mít v roce 2022 v Česku obchody během velikonočních svátků otevřeno a kdy musí zavřít? Máme pro vás podrobný přehled, který vám na tyto otázky jednoznačně odpoví.
Článek
Tipy na jednoduché zdobení vajíček, které zvládne každý
Tipy na jednoduché zdobení vajíček, které zvládne každý Zdobení vajíček patří k oblíbeným velikonočním činnostem. Víte ale, kdy se do barvení a následného zdobení vajec pustit, abyste měli na Velikonoční pondělí připravenou dokonalou výslužku pro koledníky? Kromě tipů na ekologické i klasické barvení vajec vám přinášíme inspiraci také na jednoduché zdobení vajíček, které zvládnete, i když vás tlačí čas.
Článek
Kdy co péct na Velikonoce: Jidáše na Škaredou středu či Zelený čtvrtek, mazanec a beránka pak na Bílou sobotu
Kdy co péct na Velikonoce: Jidáše na Škaredou středu či Zelený čtvrtek, mazanec a beránka pak na Bílou sobotu Zajímá vás, kdy péct jidáše a kdy se pustit do pečení mazance a velikonočního beránka? Naši předkové dbali na to, aby o Velikonocích probíhala příprava tohoto sladkého pečiva podle tradic. Jidáše, mazanec i velikonoční beránek se proto vždy pekly v jeden určitý den.
Článek
Modré pondělí, Šedivé úterý a Škaredá středa: Co v tyto dny dělat a nedělat
Modré pondělí, Šedivé úterý a Škaredá středa: Co v tyto dny dělat a nedělat Víte, co dělat na Modré pondělí, Šedivé úterý a Škaredou středu? Projděte si s námi velikonoční pověry a tradice den po dni. Zjistíte tak například, kdy byste měli doma vymetat pavučiny a umývat okna a který den byste se rozhodně neměli mračit na ostatní.
Článek
Kdy jsou Velikonoce 2022, jak vycházejí velikonoční prázdniny a jaká bude otevírací doba obchodů
Kdy jsou Velikonoce 2022, jak vycházejí velikonoční prázdniny a jaká bude otevírací doba obchodů Příroda se pomaličku probouzí ze zimního spánku a ve vzduchu je cítit jaro. Také vás s příchodem jarního období zajímá, kdy jsou Velikonoce 2022? Jelikož Velikonoce představují pohyblivý svátek, jejich datum se každoročně mění. Na kdy tedy připadnou v roce 2022 a jak budou otevřené obchody?
Článek
Co dělat a nedělat na Popeleční středu: Neperte prádlo a dejte si kořalku
Co dělat a nedělat na Popeleční středu: Neperte prádlo a dejte si kořalku Popeleční středou, která v roce 2022 spadá na 2. března, končí masopust a nastává 40denní postní doba, po které přijdou Velikonoce. V tento významný den naši předkové dodržovali spoustu tradic a zvyků. Víte tedy, co dělat a nedělat na Popeleční středu?
(21) Načíst více