Kategorie Velikonoce

Článek
Modré pondělí je druhým dnem pašijového týdne. Váže se k němu hned několik tradic
Modré pondělí je druhým dnem pašijového týdne. Váže se k němu hned několik tradic Svatý týden před Velikonoci začíná Květnou nedělí. Druhým dnem tohoto pašijového týdne je Modré pondělí, ke kterému se váže hned několik tradic. Víte, co v tento den dělat, a čemu se naopak vyhnout?
Článek
Staročeská pučálka patří k Velikonocům: Prozradíme, jak naklíčit hrách a jak udělat pučálku ve slané i sladké verzi
Staročeská pučálka patří k Velikonocům: Prozradíme, jak naklíčit hrách a jak udělat pučálku ve slané i sladké verzi Pučálka je staročeský postní pokrm, který se připravuje z naklíčeného hrachu. Nabobtnání hrachu se totiž lidově označovalo jako napučení. Naši předkové připravovali pučálku, o níž pocházejí první zmínky již z 15. století, zvláště o Velikonocích. Chtěli byste si na pučálce pochutnat i vy? Prozradíme vám, jak postupovat.
Článek
Barvení vajíček pomocí rýže a potravinářského barviva zabere minimum času. Výsledek je ale dokonalý
Barvení vajíček pomocí rýže a potravinářského barviva zabere minimum času. Výsledek je ale dokonalý Přemýšlíte, jakým způsobem letos obarvíte velikonoční vejce, kterými posléze obdarujete koledníky? Metod barvení vajec je spousty, takže máte opravdu na výběr. Už jste někdy zkoušeli barvení vajíček pomocí rýže a potravinářského barviva? Tato technika je jednoduchá a na výsledek připomínající mozaiku se nebudete moci vynadívat.
Článek
Kdy budou Velikonoce 2023? Spousta lidí chce také vědět, jak vycházejí velikonoční prázdniny a jak jsou otevřené obchody
Kdy budou Velikonoce 2023? Spousta lidí chce také vědět, jak vycházejí velikonoční prázdniny a jak jsou otevřené obchody Velikonoce jsou pohyblivým svátkem, který každoročně vychází na jiné období. Chcete vědět, kdy budou Velikonoce 2023? Přinášíme jejich přesné datum a také vám upřesníme, kdy se mohou školáci a studenti těšit na velikonoční prázdniny 2023 a jak budou o Velikonocích 2023 otevřené obchody.
Článek
Velikonoce českých celebrit: Lucii Borhyovou prohnali koledníci, Monika Absolonová tradičně pekla ve velkém
Velikonoce českých celebrit: Lucii Borhyovou prohnali koledníci, Monika Absolonová tradičně pekla ve velkém K Velikonocům patří pečení mazance či beránka, barvení vajíček i pondělní pomlázka. Jak dokazují některé příspěvky na sociálních sítích, tyto jedinečné svátky si plnými doušky vychutnávaly také mnohé české celebrity. Kdo se plnou parou pustil do velikonočního pečení? A kdo si po Velikonočním pondělí rozhodně nesedne?
Článek
Velký pátek: Pověry a tradice spojené s tímto dnem
Velký pátek: Pověry a tradice spojené s tímto dnem K Velkému pátku se váže spousta lidových pověr a tradic, které vycházejí z toho, že se jedná o den ukřižování Ježíše Krista a o den symbolického držení smutku. Co se tedy nesmí na Velký pátek dělat, a co je naopak povoleno?
Článek
Velikonoční nádivka: Kdy se peče, co do ní patří a co se k ní jí
Velikonoční nádivka: Kdy se peče, co do ní patří a co se k ní jí K tradičním pokrmům, které si můžete připravit během Velikonoc, patří také nádivka. Tradiční velikonoční nádivka je slaný pokrm, do kterého můžete přidat maso i jarní bylinky. Přinášíme recept na jednoduchou velikonoční nádivku s kopřivami, po které se u vás doma zaručeně zapráší. Také vám prozradíme, jak tento pokrm servírovat.
Článek
Otevírací doba Velikonoce 2022: Kdy obchody zavřou a kdy budou mít otevřeno?
Otevírací doba Velikonoce 2022: Kdy obchody zavřou a kdy budou mít otevřeno? Otevírací doba během Velikonoc je pro mnohé z nás velkou neznámou. Víte, kdy budou mít v roce 2022 v Česku obchody během velikonočních svátků otevřeno a kdy musí zavřít? Máme pro vás podrobný přehled, který vám na tyto otázky jednoznačně odpoví.
Článek
Tipy na jednoduché zdobení vajíček, které zvládne každý
Tipy na jednoduché zdobení vajíček, které zvládne každý Zdobení vajíček patří k oblíbeným velikonočním činnostem. Víte ale, kdy se do barvení a následného zdobení vajec pustit, abyste měli na Velikonoční pondělí připravenou dokonalou výslužku pro koledníky? Kromě tipů na ekologické i klasické barvení vajec vám přinášíme inspiraci také na jednoduché zdobení vajíček, které zvládnete, i když vás tlačí čas.
(25) Načíst více