Kategorie Velikonoce

Článek
Kočičky jsou poslové jara: Kdy kvetou a proč je trhat pouze s rozmyslem?
Kočičky jsou poslové jara: Kdy kvetou a proč je trhat pouze s rozmyslem? Dáváte si na přelomu zimy a jara do vázy rádi kočičky? O těchto sametově hebkých jehnědách vrby jívy se právem říká, že jsou poslové jara. Víte přesně, kdy kvetou a proč bychom je měli trhat s rozmyslem?
Článek
Influencerka Nadia Collucci má doma vánoční stromeček po celý rok. Zdobí jej tematicky na Velikonoce, Halloween nebo Den díkůvzdání
Influencerka Nadia Collucci má doma vánoční stromeček po celý rok. Zdobí jej tematicky na Velikonoce, Halloween nebo Den díkůvzdání Zdobení vánočního stromečku je slavnostní událostí, kterou si zpravidla užíváme ráno na Štědrý den. Krásně nazdobený stromek se následně stává středobodem svátečního domova. Tradičně na Tři krále již stromek odstrojujeme a loučíme se s ním do dalších Vánoc. To ale není případ Nadiy Collucci, která má doma vánoční stromek po celý rok.
Článek
Co s vejci po Velikonocích? Přinášíme tipy, jak je zužitkovat
Co s vejci po Velikonocích? Přinášíme tipy, jak je zužitkovat Zbyla vám po Velikonocích vajíčka vařená natvrdo a nevíte, co s nimi? Máme pro vás hned několik tipů, jak je zpracovat. Jelikož jsou vajíčka natvrdo univerzální potravinou, mají své místo ve spoustě chutných jídlech. Jakým způsobem s nimi tedy můžete naložit?
Článek
Co na Škaredou středu dělat a nedělat: Upečte jidášky a nemračte se
Co na Škaredou středu dělat a nedělat: Upečte jidášky a nemračte se Středu před velikonoční nedělí nazýváme Škaredou neboli Sazometnou. Křesťané si v tento den připomínají Jidášovu zradu. K tomuto dni se však váže také spousta lidových tradic a pověr. Co tedy na Škaredou středu dělat a čemu se raději vyhnout?
Článek
5 tipů na netradiční zdobení vajec: Washi páskou, lakem na nehty nebo holicí pěnou
5 tipů na netradiční zdobení vajec: Washi páskou, lakem na nehty nebo holicí pěnou Za několik dnů tu máme opět Velikonoce. Už víte, jakým způsobem budete tentokrát zdobit vyfouknutá či vařená vajíčka? Využít můžete spoustu technik od tradičních až po ty méně obvyklé. Pokud chcete být letos originální, máme pro vás několik tipů na netradiční zdobení vajec. Který z nich se vám líbí nejvíc?
Článek
Rozvolnění v Česku na Velikonoce? S tím nepočítejte, potvrdil ministr Blatný
Rozvolnění v Česku na Velikonoce? S tím nepočítejte, potvrdil ministr Blatný Jak v letošním roce vycházejí Velikonoce? Velikonoční pondělí připadá na 5. dubna. Těšíte se na to, že dojde v Česku během velikonočních svátků k rozvolnění a navštívíte rodinu? Jak uvedl v pondělí 15. března na jednání vlády ministr zdravotnictví Jan Blatný, s rozvolněním nepočítejte, protože tvrdý lockdown potrvá pravděpodobně dál.
Článek
Triky, jak vyfouknout vejce klasicky nebo jednou dírkou
Triky, jak vyfouknout vejce klasicky nebo jednou dírkou Už se také pouštíte do vyrábění velikonočních dekorací? Jelikož Velikonoce klepou na dveře, nastává ten pravý čas na originální domácí výzdobu. K vytváření velikonočních dekorací budete potřebovat i vyfouknutá vajíčka. Nevíte, jak na ně? Máme pro vás několik fíglů, díky kterým zjistíte, jak vyfouknout vejce klasickým způsobem nebo jednou dírkou.
Článek
Popeleční středa a její tradice: Končí masopust a začíná 40denní půst před Velikonocemi
Popeleční středa a její tradice: Končí masopust a začíná 40denní půst před Velikonocemi Popeleční středa je významná hlavně pro věřící. V tento den končí podle katolické tradice období masopustu a nastává čtyřicetidenní postní doba před Velikonocemi. Jaké tradice se k Popeleční středě konkrétně vážou? Některé z nich jistě znáte, jiné pro vás budou novinkou.
Článek
Velikonoce bez roušek a shromažďování ve skupinkách: Nerozvážnost některých lidí může zbrzdit další uvolňování, upozorňuje Prymula
Velikonoce bez roušek a shromažďování ve skupinkách: Nerozvážnost některých lidí může zbrzdit další uvolňování, upozorňuje Prymula Pandemie koronaviru měla v Česku optimistické vyhlídky. Její další klidný průběh však pravděpodobně zhatily velikonoční svátky, během nichž mnozí lidé nedodržovali nařízená opatření. Zda se v důsledku jejich chování nově zvýší počet nakažených, ukážou až další dny. Podle toho se bude vyvíjet i uvolňování, které slibují politici.
(12) Načíst více