Slavné albínské sestry z Kazachstánu: Asel a Kamila Kalaganovy dobyly Instagram

Slavné albínské sestry z Kazachstánu: Asel a Kamila Kalaganovy dobyly Instagram Zdroj: Instagram.com @assel_kamila

Albíni jsou vzácní a svým vzhledem opravdu výjimeční. Aby ne, pravděpodobnost, že porodíte dítě s albinismem, je až 1:20 000. I když je albinismus genetickou vadou doprovázenou absencí pigmentu melaninu, tato skutečnost neubírá na kráse 14leté Asel Kalaganové z Kazachstánu. A podržte se, tato dívka má mladší sestru, která je rovněž albínka.

Asel a Kamila Kalaganovy: Unikát z Kazachstánu

Sestry Asel a Kamila Kalaganovy z Kazachstánu jsou opravdovým unikátem. Šance, že se vám v rodině narodí dítě s albinismem, je velmi mizivá. Ovšem pravděpodobnost, že přivedete na svět postupně rovnou dvě děti s touto vadou pigmentu, je ještě méně pravděpodobná.

Čtrnáctiletá Asel a dvouletá Kamila jsou ovšem pravé albínky. Tyto dívky žijí společně s dalším sourozencem, osmiletým bratrem Aldiym, který má běžný kazašský vzhled. Maminka dívek Aiman byla velmi překvapená už po svém prvním porodu, kdy přivedla na svět Asel.

Předci dívek byli také albíni

„Když jsem svou holčičku poprvé viděla, nevěřila jsem svým očím. Šokováni byli také doktoři. Zpočátku mě navíc podezřívali z toho, že jsem svou dceru počala s etnickým Rusem. Vůbec je nenapadlo, že by mohla být albínka. Sama jsem se následně dala do studia odborné literatury, z níž jsem nakonec zjistila, že Asel trpí albinismem,“ popisuje Aselina máma.

Tato žena tvrdí, že začlenění malé Asel, která se ode všech svým vzhledem velmi odlišovala, bylo zpočátku velmi těžké. „Nevěděla jsem, co mám dělat a jakým způsobem mám žít. Nakonec jsme se z vyprávění příbuzných dozvěděli, že někteří naši předci byli taktéž albíni,“ přiznává maminka dívek Aiman.

Sesterská dvojice je populární na Instagramu

Když měla Asel deset let, začala se věnovat dětskému modelingu. Ještě větší pozdvižení kolem této neobvykle krásné dívky se objevilo poté, co přišla na svět její setra Kamila, která se také narodila s albinismem. Popularitu této výjimečné sesterské dvojice dokazuje i jejich instagramový profil, na němž mají takřka 34 tisíc sledujících z celého světa.

„Lidé na ulici se stále podivují nad mým vzhledem. S albínem se zpravidla ještě nikdy přímo nepotkali. Se sestrou jsme přitom stejné jako jakékoliv další děti. Máme pouze světlejší kůži, vlasy a řasy a odlišné oči,“ říká čtrnáctiletá kazašská albínka Asel. Tato dívka způsobila v Kazachstánu spolu se svou mladší sestrou Kamilou velký rozruch. V současnosti jsou ve své domovině velmi žádanými dětskými modelkami.

Autor:
Publikováno: 24. 1. 2020 10:00 Nahlásit obsah