Kategorie Albinismus

Článek
Albínská holčička Ava Clarke si podmanila slavné módní značky. Podívejte se, jak je krásná
Albínská holčička Ava Clarke si podmanila slavné módní značky. Podívejte se, jak je krásná Když se Ava Clarke v roce 2008 narodila, rodičům i zdravotnickému personálu bylo na první pohled zřejmé, že je jiná. Na svět vykoukla albínská holčička s modrozelenýma očima, světlou pletí a růžovými silnými rty. To vše bylo velmi neobvyklé, protože její biologičtí rodiče jsou Afroameričané s hnědýma očima.
Článek
Izraelská fotografka Julia Taits zachycuje kouzlo žen, mužů a dětí s albinismem. Jejich nadpozemská krása je dechberoucí
Izraelská fotografka Julia Taits zachycuje kouzlo žen, mužů a dětí s albinismem. Jejich nadpozemská krása je dechberoucí Lidé s albinismem jsou vzácní a výjimeční. Toho si je vědoma také fotografka Julia Taits, která na svých snímcích zachycuje albíny z celého světa. Svůj fotografický projekt nazvala příznačně Porcelain Beauty neboli Porcelánová krása. Fotky, na kterých zdůrazňuje nadpozemské kouzlo albínů, si můžete prohlédnout také na Instagramu této umělkyně.
Článek
Čečenská dívka Amina Ependieva má dvě vzácné genetické vady. Díky albinismu a odlišné barvě očí však vypadá jako éterická víla
Čečenská dívka Amina Ependieva má dvě vzácné genetické vady. Díky albinismu a odlišné barvě očí však vypadá jako éterická víla Fotografka Amina Arsakova jednoho dne narazila v čečenském obchodním centru na fotografii 11leté dívky Aminy Ependievy. Díky této náhodě může nadpozemskou krásu slečny Aminy obdivovat celý svět. Tato 11letá dívka vás zaujme nejen krásou, ale i dvěma genetickými odchylkami, kterými je albinismus a heterochromie.
Článek
Slavné albínské sestry z Kazachstánu: Asel a Kamila Kalaganovy dobyly Instagram
Slavné albínské sestry z Kazachstánu: Asel a Kamila Kalaganovy dobyly Instagram Albíni jsou vzácní a svým vzhledem opravdu výjimeční. Aby ne, pravděpodobnost, že porodíte dítě s albinismem, je až 1:20 000. I když je albinismus genetickou vadou doprovázenou absencí pigmentu melaninu, tato skutečnost neubírá na kráse 14leté Asel Kalaganové z Kazachstánu. A podržte se, tato dívka má mladší sestru, která je rovněž albínka.