Čečenská dívka Amina Ependieva má dvě vzácné genetické vady. Díky albinismu a odlišné barvě očí však vypadá jako éterická víla

Čečenská dívka Amina Ependieva má dvě vzácné genetické vady. Díky albinismu a odlišné barvě očí však vypadá jako éterická víla Zdroj: Instagram.com @aminaarsakova

Fotografka Amina Arsakova jednoho dne narazila v čečenském obchodním centru na fotografii 11leté dívky Aminy Ependievy. Díky této náhodě může nadpozemskou krásu slečny Aminy obdivovat celý svět. Tato 11letá dívka vás zaujme nejen krásou, ale i dvěma genetickými odchylkami, kterými je albinismus a heterochromie.

Za neobvyklou krásu 11leté dívky mohou dvě genetické poruchy

Když se fotografka Amina Arsakova procházela po obchodním centru, spatřila úplně náhodou fotku Aminy Ependievy. V momentě, kdy ji poprvé uviděla, si řekla, že právě na tuto 11letou dívku musí rozhodně zamířit hledáčkem svého fotoaparátu. Aminu Arsakovu totiž na první pohled zaujala neobvyklá krása této mladé slečny.

Amina Ependieva, která se narodila 11. prosince 2008 v čečenském Groznyj, má totiž rovnou dvě vzácné genetické vady, a to albinismus a heterochromii. Za její jedinečnou krásu tedy nemůže pouze chybějící pigment melanin, který způsobuje, že má extrémně bledou kůži a bílé vlasy. V důsledku druhé genetické poruchy jsou pro Aminu charakteristické také oči odlišných barev. Jednu duhovku tak má modrou a druhou zase hnědou.

Amina je klidná a milá mladá dívka, což se odráží i na fotkách

Když fotografka Amina Arsakova poprvé viděla éterickou krásu mladé slečny, řekla si, že ji musí nafotit. Ukázalo se však, že kontaktovat 11letou Aminu Ependievu ohledně focení je velmi náročná záležitost. Čečenská fotografka na ni totiž dlouho nedokázala získat jakýkoliv kontakt. Až později konečně obdržela telefonní číslo její matky.

“Aminina máma s focením souhlasila. Poté jsme společně naplánovaly focení. Ukázalo se, že Amina je velmi milá a klidná dívka, což se odráží i na výsledných fotografiích,” říká fotografka Amina Arsakova, která doufá, že focení s éterickou kráskou nebylo poslední.

Díky náhodě se stala známou prakticky po celém světě

Čečenská umělkyně vybrala pro focení neutrální a klidné prostředí. Chtěla totiž, aby na pořízených fotografiích vyzdvihla co nejvíce Amininu krásu. A to se jí povedlo. Fotky této 11leté slečny fotografka zveřejnila na svém Instagramu letos v lednu a od té doby je Amina Ependieva díky své jedinečné kráse známá prakticky po celém světě. Její fotky na Instagramu mimochodem do dnešní doby získaly desetitisíce lajků a stovky komentářů.

Autor:
Publikováno: 16. 7. 2020 09:42 Nahlásit obsah