Kategorie Barva očí

Článek
Souvisí barva očí s alkoholismem? Podle vědců ano
Souvisí barva očí s alkoholismem? Podle vědců ano Barva očí je dána množstvím pigmentu v rohovce, který je nazýván melanin. Zbarvení očí je pro každého člověka typické a jen těžko se dá předpovídat, jakou barvu bude mít zrovna váš potomek, protože i přesto, že jste třeba oba dva hnědoocí, nebylo by nic ojedinělého, kdyby se vám narodilo miminko s pomněnkovýma očima.
Článek
Souvisí barva očí s osobností člověka? Podle této studie jednoznačně
Souvisí barva očí s osobností člověka? Podle této studie jednoznačně O souvislosti s barvou očí a osobností člověka se hovoří již delší dobu, ovšem do nedávna to bylo jen nepodložené tvrzení. S tím je ale teď konec - švédská univerzita Örebro provedla studii, která tohle propojení jen potvrzuje.
Článek
Každé oko jiné: Oční unikát v podobě heterochromie mají pouhá dvě procenta lidí
Každé oko jiné: Oční unikát v podobě heterochromie mají pouhá dvě procenta lidí Člověk, který má jednu oční duhovku modrou a druhou hnědou, nás přitahuje jako magnet. Aby ne. Oční heterochromie neboli různobarevnost duhovek je velkým unikátem. Mohou se jím pyšnit pouhá dvě procenta lidí, která chodí po světě. Proč tato anomálie vůbec vzniká a kdo ze slavných lidí ji má?
Článek
Čečenská dívka Amina Ependieva má dvě vzácné genetické vady. Díky albinismu a odlišné barvě očí však vypadá jako éterická víla
Čečenská dívka Amina Ependieva má dvě vzácné genetické vady. Díky albinismu a odlišné barvě očí však vypadá jako éterická víla Fotografka Amina Arsakova jednoho dne narazila v čečenském obchodním centru na fotografii 11leté dívky Aminy Ependievy. Díky této náhodě může nadpozemskou krásu slečny Aminy obdivovat celý svět. Tato 11letá dívka vás zaujme nejen krásou, ale i dvěma genetickými odchylkami, kterými je albinismus a heterochromie.
Článek
Barva očí není stálá: V kterých případech dochází k její změně?
Barva očí není stálá: V kterých případech dochází k její změně? Máte hnědé nebo modré oči? A přemýšleli jste někdy na tím, jak byste se na svět dívali třeba zelenýma očima? Pak byste měli vědět, že barva vašich očí není rozhodně stálá. Barvu vašich duhovek mohou výrazněji proměnit některé léky, poranění, ale i emoce a stres. V následujícím článku vám o tom prozradíme více.