Souvisí barva očí s alkoholismem? Podle vědců ano

Souvisí barva očí s alkoholismem? Podle vědců ano Zdroj: Shutterstock

Barva očí je dána množstvím pigmentu v rohovce, který je nazýván melanin. Zbarvení očí je pro každého člověka typické a jen těžko se dá předpovídat, jakou barvu bude mít zrovna váš potomek, protože i přesto, že jste třeba oba dva hnědoocí, nebylo by nic ojedinělého, kdyby se vám narodilo miminko s pomněnkovýma očima.

Celý tento proces je dokonalým příkladem toho, jak fungují geny. Říká se, že oči jsou oknem do naší duše a kromě toho, jací jsme, dokážou oči podle vědců určit, kdo má předpoklady k alkoholismu. Ano, i s tímto podle všeho má naše barva očí co dočinění.

Vědci, kteří se tímto výzkumem zabývali, přišli k překvapujícímu závěru – alkoholismus a barva očí spolu velmi úzce souvisí. Geny, které rozhodují o barvě očí, totiž zároveň ovlivňují tendenci podlehnutí alkoholismu.

Zdroj: Shutterstock K jakému závěru tedy došli? Dle výzkumu se ukázalo, že největší procento lidí trpící alkoholismem má právě modré oči. Naopak lidé s hnědýma očima mají sklony k alkoholismu téměř nulové a lidé se zelenýma očima tvoří zlatý střed.

Z jakého důvody se tento výzkum prováděl? Vědci se domnívají, že následující zjištění může pomoci v oblasti prevence před závislostí na alkoholu. Ti lidé, kteří mají modré oči, by s touto variantou měli do budoucna počítat a od požívání alkoholu se raději zdržet.

Autor:
Publikováno: 24. 11. 2021 17:42 Nahlásit obsah