Kategorie Oči

Článek
Bolavé a unavené oči jsou výsledkem školáckých chyb: Jak svému zraku ulevíte?
Bolavé a unavené oči jsou výsledkem školáckých chyb: Jak svému zraku ulevíte? Zrak patří k našim nejcennějším smyslům. Místo toho, abychom se o naše oči s náležitou péčí starali, často jim ubližujeme spoustou školáckých chyb. Výsledkem jsou bolavé a unavené oči a zhoršující se zrak. Kterými chybami tedy svým očím škodíte, a jak jim můžete naopak ulevit?
Článek
Barvoslepost - nemoc, která postihuje zejména muže. Vyzkoušejte si tento test na její odhalení
Barvoslepost - nemoc, která postihuje zejména muže. Vyzkoušejte si tento test na její odhalení Barvoslepost je porucha vidění, a ačkoliv se o ní příliš nemluví, podle statik jí trpí každý desátý muž. Může se tedy stát, že i ve vašem kruhu přátel je někdo, kdo tuto poruchu má a skrývá to naprosto dokonale, protože s barvoslepostí se dá žít velmi jednoduše.
Článek
Máte problémy se zrakem? Zařaďte do svého jídelníčku potraviny bohaté na vitamín A
Máte problémy se zrakem? Zařaďte do svého jídelníčku potraviny bohaté na vitamín A Vitamín A je jedním z nejdůležitějších vitamínů vůbec. Dostatek tohoto vitamínu ovlivňuje náš zrak, zabraňuje nejrůznějším typům zánětů oka a zamezuje syndromu suchého oka. Lékaři doporučená denní dávka je přibližně 5000 IU pro dospělého člověka.
Článek
Oční kontakt prozradí, jestli se dotyčnému líbíte. Záleží na těchto signálech
Oční kontakt prozradí, jestli se dotyčnému líbíte. Záleží na těchto signálech Určitě jste už slyšeli frázi, že oční kontakt je oknem do duše. Do srdce vlastně taky. Oční kontakt je velmi mocný komunikační prostředek, který dokáže vypovědět o mnohém. Stačí být pozorný.
Článek
Souvisí barva očí s alkoholismem? Podle vědců ano
Souvisí barva očí s alkoholismem? Podle vědců ano Barva očí je dána množstvím pigmentu v rohovce, který je nazýván melanin. Zbarvení očí je pro každého člověka typické a jen těžko se dá předpovídat, jakou barvu bude mít zrovna váš potomek, protože i přesto, že jste třeba oba dva hnědoocí, nebylo by nic ojedinělého, kdyby se vám narodilo miminko s pomněnkovýma očima.
Článek
Máte napuchlé oči? Možná je to z těchto potravin
Máte napuchlé oči? Možná je to z těchto potravin Vstáváte každé ráno s pytli pod očima a přitom vám připadá, že spánku máte dost, jídlo si nepřesolujete a ani pitný režim nezanedbáváte? Na vině můžou být i některé potraviny.
Článek
Co oči prozradí o vašem zdraví? Nepodceňujte jejich "řeč"
Co oči prozradí o vašem zdraví? Nepodceňujte jejich "řeč" Ačkoliv nikdo neví, odkud se staré rčení, že oči jsou oknem do duše, vzalo, skrývá se v něm tolik pravdy, až je to děsivé. Oči dokážou o nás i našem zdraví vypovědět opravdu hodně, stačí si jen všímat nepatrných příznaků. Které příznaky to jsou a co nám jimi chce tělo říct?
Článek
Babské rady na problémy se rty, očima i zubama
Babské rady na problémy se rty, očima i zubama U každého z nás se občas vyskytne problém týkající se očí, rtů nebo zubů, proto jsme se pokusili sepsat pár rad, jak nad těmito neduhy vyhrát.
(7) Načíst více