6 důležitých věcí, které vám oči řeknou o vašem zdraví

6 důležitých věcí, které vám oči řeknou o vašem zdraví Zdroj: Shutterstock

Jakékoliv onemocnění očí nebo i okolí očí bychom neměli podceňovat. Přece jenom se říká, že oči jsou oknem do duše, proto bychom se o ně měli i dostatečně starat, protože o našem zdraví dokážou leccos vypovědět.

Ječné zrno

Na oku se nám objeví oteklá, zarudlá a bolestivá bulka. Jde o zánět mazové žlázky a ve většině případů po několika dnech samovolně zmizí . Pokud se vám však objevuje často, měli byste navštívit očního lékaře.

Řídké obočí

Příčin, proč obočí řídne, je několik. V podstatě se jedná o ty stejné jako u vypadávání vlasů. Může to být způsobeno stárnutím, stresem nebo i nedostatkem živin a vitamínů. Většinou ale za řídnutí obočí může hypotyreóza, jinak řečeno nedostatek hormonů štítné žlázy. Pokud si tedy všímáte, že vaše obočí není už to, co bývalo, neváhejte a kontaktujte lékaře.

Zdroj: Shutterstock Rozmazané vidění

Kdo by ke své práci nebo i do školy nepotřeboval počítat. Jenže trávit u něj několik hodin denně negativně ovlivňuje i naše vidění. Jsou vaše oči podrážděné, unavené nebo i občas vidíte rozmazaně? Nechte si od lékaře předepsat kapky do očí, které pro vás budou nejvhodnější.

Vypouklé oči

Přichytli jste se někdy u toho, že vás pálí oči, cítíte tlak a abyste tyto pocity zmírnily, musíte zamrkat? Pokud však cítíte tlak mnohem častěji než dříve, může jít o Basedowovu chorobu, která opět souvisí se štítnou žlázou. V tomto případě jde o zvýšenou funkci štítné žlázy.

Žluté bělmo

Zažloutlé bělmo není v žádném případě příznak něčeho dobrého. Proto pokud zaregistrujete jakoukoliv změnu v barvě vašeho bělma, nezanedbávejte to! Může jít i o žloutenku nebo příznak špatně pracujícího žlučníku.

Zhoršené vidění

Vidíváte často zamlženě, dokonce i dvojitě nebo občas přestanete vidět? Tyto symptomy mohou být příznakem mrtvice, proto na nic nečekejte a navštivte i v tomto případě lékaře. 

Autor:
Publikováno: 7. 1. 2022 11:28 Nahlásit obsah