Kruhy pod očima neznamenají jenom nedostatek spánku. Známe překvapivé důvody jejich vzniku

Kruhy pod očima neznamenají jenom nedostatek spánku. Známe překvapivé důvody jejich vzniku Zdroj: Shutterstock

Když se vám pod očima objeví tmavé kruhy, myslíte si, že hlavním viníkem jejich vzniku je nedostatek spánku a únava. Nemusí to být ale úplně pravda. Kruhy pod očima, které vám ubírají na kráse, vznikají i z úplně jiných důvodů. Některé z nich pro vás můžou být naprosto překvapivé!

Kruhy pod očima: Proč vznikají?

Červené, purpurové až modré zbarvení. Barva kruhů pod očima není vůbec lichotivá, a abyste ji zamaskovala, padne na ni pěkná dávka korektoru i make-upu. Za tímto deficitem v kráse stojí nejen nedostatek spánku a únava, mohou za něj i další důvody. Které to jsou?

Zdroj: Shutterstock

Rodiče vám předali špatné geny

Kruhy pod očima mohou být dědičného původu. Tmavší kruhy pod očima mají v tomto případě spíš snědší typy lidí. Pokud vám tedy dala příroda tmavé kruhy do vínku, nezoufejte. Abyste se této nepříjemné pigmentace v oční oblasti zbavila, váš dermatolog vám může doporučit specifické ošetření laserem.

Viníkem je alergická reakce

Pokud se u vás projeví nějaká velká alergická reakce, vaše tělo začne ve velkém produkovat histamin, který má vliv na zduření cév. A jelikož má oční oblast nejtenčí kůži lidského těla, zduřené cévy pod očima následně způsobí zbarvení kůže, které je tmavší nežli na zbytku obličeje.

Vaší oční oblastí prosvítají cévy

Tento důvod je naprosto triviální, ale je to tak. Jestli je vaše oční oblast zbarvena spíš do modra, za kruhy pod očima můžou i krevní cévy, které prosvítají pod kůží.

Zdroj: Shutterstock

Podráždil vás make-up

Když máte tmavé kruhy pod očima, snažíte se je co nejvíc zakrýt korektorem a make-upem. Pokud ale použijete nevhodnou kosmetiku, můžete však stav kruhů pod očima ještě zhoršit. Kruhy nejen ztmavnou, citlivá oční oblast může být také viditelně podrážděna.

Nechráníte svou pokožku před sluncem

Používáte pleťový krém s ochranným faktorem? Jestli svou tvář před sluncem vůbec nechráníte, výsledkem mohou být právě i nevzhledné kruhy pod očima. Jelikož je kůže kolem očního okolí nejtenčí, v důsledku slunečního záření se velmi snadno poškodí. Dochází v ní pak mimo jiné i ke zvýšenému průtoku krve, v důsledku čehož oční okolí získává tmavší barvu.

Autor:
Publikováno: 7. 12. 2021 11:44 Nahlásit obsah