Plech na muffiny má i jiná využití: Místo na pečení jej použijte jako organizér šperků či stojan na svíčky

Plech na muffiny má i jiná využití: Místo na pečení jej použijte jako organizér šperků či stojan na svíčky Zdroj: Shutterstock.com

Máte doma plech na muffiny? Potom byste měla vědět, že v něm nemusíte péct pouze nadýchané moučníky plněné marmeládou nebo vanilkovým krémem. Forma na muffiny má spoustu dalších využití, z nichž mnohá vás jistě překvapí. Uplatnění najde třeba jako organizér na drobnosti nebo jako paleta na barvy.

Pokud doma máte starší plech na muffiny, který už nevyužijete, anebo jste se doma muffinů a cupcaků zkrátka přejedli, zkuste této plechové formě dýchnout nový život. Plech na muffiny s dvanácti nebo šesti prohlubněmi vám totiž nemusí sloužit pouze na pečení. K jakým dalším praktickým účelům jej tedy využijete?

To pravé na grilovačku nebo na zahradní party

Zdroj: Pinterest.com Když se sejde parta přátel nebo celá rodina, často řešíme, jakým způsobem jim budeme servírovat studené omáčky či nakládanou zeleninu. Řešením je využít právě formu na plech. Tato vychytávka je ideální hlavně na grilovačky a zahradní party.

Výroba velkých ledových kostek nebyla nikdy jednodušší

Zdroj: Onecrazyhouse.com Štve vás, že se vám led rozpustí ve sklenici během několika minut? Potom začněte vodu zamrazovat ve formě na muffiny. Vzniklé velké kostky ledu pak můžete dávat především do džbánů s chlazenými nápoji.

Chystáte se na piknik? Plech na muffiny nesmí chybět

Zdroj: Blog.hellofresh.de Forma na muffiny vám nesmí chybět ani tehdy, když budete pod širým nebem piknikovat, anebo když si budete chtít smlsnout na něčem dobrém v pohodlí domova. Jednotlivé dobrůtky si s pomocí plechu na muffiny přehledně naservírujte výše uvedeným způsobem.

Organizér do pracovního stolu: Dejte sbohem nepořádku

Zdroj: Pinterest.com Máte v šuplících pracovního stolu nepořádek? Abyste jednotlivé drobnosti konečně uspořádali, přineste si do práce plech na muffiny. Právě díky této formě konečně roztřídíte kancelářské sponky, špendlíky a další pomůcky. Tato vychytávka zkrátka dokazuje, že plech na muffiny nepatří jenom do kuchyně.

Zdroj: Scholastic.com Tip: Když do jednotlivých otvorů formy vložíte plastové kelímky, plech na muffiny můžete rázem využít jako organizér na psací potřeby. Forma na muffiny tak přijde vhod i školákům.

Praktická paleta na barvy: Tuto vychytávku ocení každé dítě

Zdroj: Pinterest.com Jestli máte dítě, které si rádo maluje, věnujte mu starší plech na muffiny. Může jej totiž využít jako velmi praktickou paletu na barvy. Do jedné poloviny plechu dejte barvy, do druhé poloviny pak nalijte vodu k namáčení štětce.

Organizér na sponky, gumičky a bižuterii

Zdroj: Scribol.com Máte doma malou parádnici? V tom případě jí plech na muffiny pomůže udržet pořádek v jejím dětském pokoji. Tuto formu vložte do šuplíku a roztřiďte do ní veškeré drobnosti. A to hlavně sponky, gumičky, náramky nebo náušnice. Forma na muffiny coby organizér šperků však přijde vhod i vám.

Stojan na čajové svíčky: Neobvyklé spojení, které vás překvapí

Zdroj: Onecrazyhouse.com Zkoušeli jste v plechu na muffiny zapalovat čajové svíčky? Až si budete chtít večer opět posedět s partnerem, klidně se k tomuto kroku odvažte. Zvlášť máte-li po ruce starší plech na muffiny s rustikálním vzhledem, výsledek bude okouzlující.

Autor:
Publikováno: 9. 9. 2019 10:08 Nahlásit obsah